tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 13 czerwca 2014

"Cięcie" - Veit Etzold - recenzjaUWAGA!. Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej 16 roku życia.

Cięcie - Veit EtzoldPrzypominasz sobie swój największy koszmar? Zapewniam Cię, że ta książka jest jeszcze straszniejsza! 

Seryjny morderca, psychopata, gwałciciel, pedofil, nekrofil, krew, strach, lęk, śmierć, HIV. To wszystko i dużo więcej kryją strony "Cięcia". Veit Etzold stworzył horror, którego okrucieństwa nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, to trzeba przeczytać! 

Clara Vidalis, nadkomisarz w berlińskiej policji. Ma przeszłość, o której chce zapomnieć lecz nie może. To co się stało dawno temu powraca jak najgorszy koszmar. Za parę dni Clara rozpoczyna długo wyczekiwany urlop, ale właśnie wtedy przychodzi wiadomość od NIEGO, od Bezimiennego. Urlop przechodzi w niepamięć, a dawne zdarzenia powracają ze zdwojoną siłą. Teraz najważniejsze staje się złapanie niebezpiecznego człowieka, który jest... nieobliczalny. 
Bezimienny bo sam siebie tak nazywa, jest piekielny inteligentny i przerażająco cierpliwy, wybiera swoje ofiary na podstawie wcześniejszego "klucza" i bawi się z policją w kotka i myszkę. 

"Cięcie" ma 543 strony, to dosyć sporo, jednak lektura tak wciąga, że czytamy to jakby stron było zaledwie 200. Książkę tę czytałam z szeroko otwartymi oczami niedowierzając, iż człowiek może być tak wyrachowany i popychamy pragnieniem zemsty, zdolny do takich okrucieństw zachowując przy tym absolutny spokój, ba, czerpiąc z tego najwyższą przyjemność i satysfakcję ze swoich czynów. Zdecydowaną zaletą jest też fakt iż każdy bohater tej książki ma swój styl wypowiedzi i jest on utrzymany przez wszystkie strony.

Jeżeli szukasz książki, która zamrozi Ci krew w żyłach, będzie Cię trzymać w napięciu do ostatniej strony to "Cięcie" jest dla Ciebie!

Przeczytaj, a nie pożałujesz. 
Przeczytaj, a nigdy nie zapomnisz. 
Przeczytaj, a Twój największy koszmar stanie się sielanką."Był niczym i był wszystkim.
Był przerażeniem i strachem.
Był Bezimiennym.
Złoży kolejne ofiary.
Rytuał nie dobiegł jeszcze końca. " 
- frag. książkiLucinda, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Akurat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz