tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 3 czerwca 2014

"Strażnik" - Robert Crais – recenzja

Strażnik - Robert CraisPowieść kryminalna Roberta Crais'a pt. „Strażnik” to książka, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszych stron. 

Głównym bohaterem jest Joe Pike, były policjant, który jest świetnym obserwatorem ludzkich zachowań. Uważnie patrząc na człowieka jest w stanie wiele odczytać z jego mowy ciała.

Pewnego dnia tankując swój wieloletni samochód na stacji benzynowej zauważa dwóch podejrzanie wyglądających dwudziestolatków. Zaczyna ich baczniej obserwować i patrzy jak zbliżają się oni w stronę pobliskiej restauracji. Postanawia pójść za nimi. Zanim Joe Pike dociera do restauracji napastnicy powalają na podłogę starszego mężczyznę. Policjant obezwładnia jednego ze sprawców, wyciąga z kieszeni telefon i dzwoni po karetkę. Kiedy w słuchawce słyszy głos - Joe opowiada o zdarzeniu oraz przekazuje informację o obrażeniach ofiary. Powiadamia również, że schwytał sprawcę i prosi o wezwanie radiowozu. Zarówno karetka jak i policja zjawiają się na miejscu zdarzenia po kilku minutach. Jest to tylko początek przeżyć głównego bohatera powieści. Na kolejnych stronach książki spotyka go wiele wrażeń i problemów, z którymi będzie musiał się zmierzyć.

Uważam, że książka ta jest warta przeczytania. Napisana jest przystępnym językiem, więc czyta się ją łatwo i nie można się od niej oderwać. Życzę miłych chwil spędzonych z lekturą.


Lucienne, 17 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz