tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 12 lipca 2014

"Będziesz następny" - Greg Hurwitz - recenzja

W 2014 roku nakładem Wydawnictwa Albatros ukazała się książka Grega Hurwitza, pt. „Będziesz następny”. Hurtwitz jest amerykańskim pisarzem i scenarzystą, autorem takich thrillerów, jak: „Amnezja”, „Nie ufaj nikomu” czy „Labirynt śmierci”.

Będziesz następny - Gregg HurwitzGłównym bohaterem jest Mike Wingate, przedsiębiorca budowlany, a przede wszystkim kochający mąż i ojciec. W wieku czterech lat Mike został porzucony przez ojca i wychowywał się w rodzinie zastępczej. Były to trudne lata, w których musiał pogodzić się z myślą, że nie zobaczy już ojca, a także z tęsknotą i odrzuceniem. Jest to również czas, kiedy poznał i zaprzyjaźnił się z chłopcem o imieniu Shep. W dorosłym życiu ich drogi rozeszły się, Mike ciężko pracował na swoją pozycję zawodową w mieście, a także zapewniał stabilne życie żonie Annabel i ośmioletnie córce Kat, natomiast Shep często miał kolizje z prawem, a w świecie przestępczym był znanym kasiarzem.

Pewnego dnia sytuacja nagle się zmieniła, rodzinę Mike’a zaczynają nachodzić dwaj mężczyźni William i Dodge, którzy grożą Mikowi, ranią Annabel, obserwują dom, a nawet włamują się do niego. Policja nie tylko nie chce pomóc rodzinie, a wręcz oskarża mężczyznę o próbę morderstwa żony i terroryzm. Zdezorientowany Mike razem z przyjacielem Shepem  sami rozwiązują zagadkę.

Jakie znaczenie dla sprawy mają oczy w dwu kolorach Mike'a?
Dlaczego mottem Mike'a stają się słowa: Nie jesteś mężem. Nie jesteś ojcem?
Czy można zbudować szczęście na kłamstwie?

Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w powieści. Thriller Grega Hurwitza stanowi pasjonującą, trzymającą w napięciu lekturę. Charakterystyczne w powieści są niespodziewane zwroty akcji oraz zaskakujące zakończenie. Książkę, pomimo dość pokaźnych rozmiarów – prawie 500 stron – czyta się szybko i z prawdziwa przyjemnością.        

Serdecznie polecam utwór osobom lubiącym „literaturę z dreszczykiem”. Jest to świetna lektura na wakacje, bo przy niej nie można się nudzić.Tilia, 17 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.

1 komentarz:

  1. Fajna recenzja. I ogólnie fajny blog. Podoba mi się. Będę zaglądał tu częściej.

    OdpowiedzUsuń