tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 8 sierpnia 2014

"Mordercza gra" - Heather Graham - recenzja

Heather Graham dorastała na Florydzie, tam też ukończyła studia poświęcone teatrowi. Podczas lat studenckich dużo podróżowała po Europie, Azji i Afryce. Po uzyskaniu dyplomu zaczęła występować w teatrze; dorabiała także jako kelnerka i barmanka. Po urodzeniu trzeciego dziecka zdecydowała, że najwyższy czas spełnić życiowe marzenie i zacząć pisać. W 1982 r. udało się jej opublikować pierwszą książkę. Ma w swoim dorobku ponad 70 powieści, które nie tylko sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy w 15 językach, ale także zdobyły liczne wyróżnienia i nagrody. Ta niezwykle płodna pisarka umiejętnie godzi karierę z życiem rodzinnym. Zapytana o to, co w swoim zawodzie lubi najbardziej, odpowiada: "Płacą mi za to, co kocham robić".

Czy istnieje zbrodnia idealna? Tak dokładnie przemyślana i wykonana, że wszyscy sądzą, iż to był wypadek, albo co najwyżej samobójstwo? Czy  takie było morderstwo/ samobójstwo/ wypadek Cassandry Stuart? 


Jej mąż uważa, że padła ofiarą zbrodni. Jednakże nikt mu nie wierzy. Policja uznała to za wypadek. Jon postanawia więc urządzić ponownie Tydzień Tajemnic, podczas którego parę lat temu umarła Cassandra. Dla niewtajemniczonych: Tydzień Tajemnic to doroczna impreza dla znanych autorów thrillerów. Fundusze jakie zostaną zgromadzone są przekazywane na cele charytatywne, a zwycięzca ma darmową reklamę. Wszystko odbywa się w starym zamku Lochlyre w Szkocji. Gospodarzem i pomysłodawcą jest Jon Stuart. Uważa on, że tym razem tak poprowadzi grę, by znaleźć mordercę żony. Jednak zabójca nie da się tak łatwo namierzyć. Zaczyna wtrącać swoje ,,trzy grosze’’ do każdej rundy. Chce, by wszyscy grali według jego okrutnych zasad. W końcu pojawia się pierwszy trup…

Jedyną pisarką, która dostała zaproszenie, a nie była wtedy, gdy zginęła Cassandra, jest Sabrina Holloway. Młoda autorka świetnie sprzedających się powieści nie do końca rozumie zasady gry. Z czasem zauważa, że wszyscy zebrani mieli miliony powodów, by zabić Cassie. Każdy spał z (prawie) każdym, ale nikt nie ujawnia swoich prawdziwych celów. 

Kto tym razem jest w niebezpieczeństwie? 
Na ilu trupach skończy się akcja książki? 
Kto ukrywa swoją prawdziwą, okrutną twarz?

Od razu powiem, że zakończenie jest naprawdę bardzo zaskakujące, ale nie do nieodgadnięcia. Przyznam się, że miałam dobrą intuicję, kto jest mordercą, jednak w pewnym momencie zmylił nawet mnie. ;) Jestem jednak pewna, że Wy od razu będziecie znali rozwiązanie.

Mordercza gra to bardzo ciekawa pozycja dla wielbicieli zagadek, tajemnic i trudno wytłumaczalnych morderstw. Czytelnik może na bieżąco z bohaterami szukać zabójcy. Jest więc to dodatkowy plus dla tej książki. Jest przedstawiony punkt widzenia kilku osób. Raz szuka się rozwiązania z Sabriną, raz z Jonem, a czasem nawet ze złośliwą Susan.

Na pochwałę zasługuje również okładka. Bardzo dobrze odzwierciedla treść książki: Morderca jest nieznany – nosi maskę, nie przyznaje się przed innymi kim jest naprawdę, udaje.

Mordercza gra jest bardzo interesującą i mrożącą krew w żyłach historią, więc jeśli ktoś ma słabe nerwy, lub skłonność do koszmarów, niech zostawi tę pozycję dla pasjonatów horrorów. I właśnie im najbardziej polecam tą książkę.


Nikki, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MIRA. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz