tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 19 września 2014

"W krainie czarów" - Sylwia Chutnik - recenzja

W 2014 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się najnowsza książka Sylwii Chutnik, pt. „W krainie czarów”. Autorka na swoim koncie ma już takie utwory, jak: „Kieszonkowy atlas kobiet”, „Dzidzi” czy „Cwaniary”. Kobieta pracuje nad nową powieścią, która ma ukazać się w 2015 roku.

W krainie czarów - Sylwia ChutnikKsiążka „W krainie czarów”, to zbiór opowiadań opisujących życie zwykłych, przeciętnych ludzi. Autorka ukazuje postacie, ich pacę, zmartwienia i kłopoty. Każde opowiadanie stanowi oddzielą historię, w której bohaterowie muszą odnaleźć się w trudnych i niecodziennych sytuacjach. Postaciami w książce są ludzie, którzy borykają się z takimi problemami jak samotność, odrzucenie, poczuciem straty czy traumatyczne wspomnienia wojenne.

Autorka świetnie opisuje scenerię, bohaterów i wydarzenia. Utwór został bardzo dobrze napisany, współczesnym, prostym językiem. Czytelnik bez problemu może postawić się na miejscu postaci wykreowanej przez Sylwię Chutnik, czy wyobrazić sobie starą kamienicę, osiedle lub działkę. Książka została tak napisana, że pomimo niektórych szokujących scen i zaskakujących zwrotów akcji, nie sposób się od niej oderwać. Nie jest to, na pewno, utwór banalny i schematyczny. Po raz pierwszy spotkałam się z książką, która w tak dobitny i rzeczywisty sposób ukazuje życie ludzi i ich problemy.

Pierwszy raz miałam okazję zapoznać się z prozą Sylwii Chutnik i mam nadzieję, że nie ostatni. Spodobał mi się styl autorki, poruszane przez nią tematy oraz to, że nie stara się idealizować swoich bohaterów lecz pokazuje ich w sposób realistyczny i prawdziwy.

Polecam


Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz