tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 20 października 2014

”Wakacje Mikołajka: wczasy nad morzem” - recenzja

Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzemCzy może być książka na podstawie filmu, który jest na podstawie książki? Troszkę to pokręcone, ale może tak być. Taką właśnie książką są ‘Wakacje Mikołajka”. Zakręcona i zabawna książka zabierze was w świat Mikołajka znanego z powieści Sempe i Gościnnego.

Właśnie zaczynają się wakacje i chłopcy stoją przed szkołą na apelu podsumowującym. Wszyscy już nie mogą się doczekać wyjazdów i niesamowitych przygód. Z radością biegną do domów by dowiedzieć się gdzie jadą w te wakacje. Tak samo zrobił Mikołajek i okazało się, że w tym roku będą nad morzem, ale ku zmartwieniu taty Mikołaja jedzie z nimi Bunia. Jest to jego teściowa - nie cierpią się nawzajem. Jednak przed wyjazdem chłopiec musi się pożegnać ze swoją ukochaną Jadwinią. 

Nad morzem zaprzyjaźnia się z Błażejem, Kryspinem, Kosmą, Fortunatem i Dżodżo. Okazuje się, że tata Mikołaja spotyka tam swojego kolegę ze szkoły. Ma on córkę Izabelę. Nagle przy obiedzie Bunia mówi, że ona i Mikołajek uroczo razem wyglądają i mogliby w przyszłości zostać małżeństwem. Przerażony chłopiec pisze list do Jadwini, że ich miłość jest zagrożona. Razem z kolegami próbuje wykombinować jak sprawić by rodzice Izabeli nie chcieli go za jej męża, albo wyjechali już do domu. 

Czy chłopcom to się uda? 
A może czeka na Was niespodziewany zwrot akcji? ;)

Zabawna książka dla każdego, i małego, i dużego. Pokazuje myślenie dzieci, a także dziecinność dorosłych. Wciągająca, nie można się od niej oderwać dopóki się jej nie skończy. Zachęcam do jej przeczytania, a także do porównania z filmem „Wakacje Mikołajka”.

Polecam


Monia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz