tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 20 października 2014

„Zniewolona dusza” - Justyna Hop - recenzja

Zniewolona dusza - Hop JustynaNielegalna, nieszczęśliwa, żarliwa, godna poświęcenia, rodzinna i przyjacielska miłość. Wszystkie te rodzaje miłości ukazane są w książce Justyny Hop pt.:”Zniewolona Dusza”. Niesamowita powieść o zmaganiu się sił dobra z siłami zła, ukazująca jakie wartości w życiu są najważniejsze.

Arien Wright jest zwykłym chłopcem mieszkającym w małym miasteczku o nazwie Light Town. Najpierw jego matka, a później ukochany brat zostali zabrani w nieustalonych okolicznościach z tego świata. Ojciec chłopaka pogrąża się w rozpaczy. Jednak pewnego dnia w Parku Zapomnianych spotyka niesamowicie piękną kobietę, o której nie może zapomnieć. 

W tym samym czasie nowymi sąsiadami Ariena są dawni przyjaciele Heather - jego matki, rodzina Jenkinsów. Allie Jenkins jeszcze tego samego dnia ostrzega go przed wycieczką do  parku, do którego udał się rano. Zdziwiony chłopak nawet nie domyśla się, skąd dziewczyna wie, gdzie on chodzi - przecież nawet się nie znają. Jednak nie stosując się do rady dziewczyny, pchany tajemniczą siłą Arien jeszcze raz udaje się do Parku Zapomnianych. Spotyka tam tę samą prześliczną kobietę, która nakazuje mu wypełnić jakiś pradawny rytuał, związany z jego rodziną, o którym nic nie wie. Nieznajoma mówi mu, że jego matka żyje, a Rien zastanawia się o co tu chodzi. Jednak tak naprawdę kobieta jest prawą ręką władcy podziemi i właśnie próbuje przeciągnąć go na złą stronę. 

Czy Arienowi uda się wyswobodzić z ciemnych macek ciemności, a może zostanie w nich na zawsze? 
Dowiecie się tego czytając tę książkę.

Wciągająca już od pierwszej strony - nie mogłam się od niej oderwać i zająć nauką. Nie mogę przestać o niej myśleć. Ta powieść fantasy jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, jeszcze bardziej nie pozwalających się od niej oderwać. Wszystkich wielbicieli książek fantasy i młodzieżówek szczerze zachęcam do jej przeczytania.

Polecam

Monia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WFW.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz