tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 listopada 2014

"Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?" - Piotr Bednarczyk, Maciej Kur - recenzja

Lil i Put #01: Jak przelać kota do kieliszkaPiotr „Bedyk” Bednarczyk i Maciej „Maiki” Kur są autorami komiksu poświęconego dzieciom, pt. „Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?”. Utwór został wydany w 2014 roku nakładem wydawnictwa Egmont. Komiks został nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursy im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Książeczka opowiada o przygodach dwóch małoludów Lila i Puta. Lil i Put są dalekimi krewnymi i mają niezwykły talent do pakowanie się w kłopoty. W trzech krótkich opowiadaniach „Goście Centauropolis”, „Zagadka Entów” i „Jak przelać kota do kieliszka?” autorzy przybliżyli czytelnikowi niezwykłe perypetie bohaterów. Lil i Put w pogoni za orłem, który ukradł im monetę trafiają do zaginionej krainy, innym razem muszą pomóc elfce Miksuje w zdaniu egzaminów końcowych z magii.

Jak na komiks przystało charakteryzuje się kolorowymi i ciekawymi ilustracjami, które przede wszystkim przyciągają wzrok młodych wielbicieli takich historii.

Myślę że komiks autorstwa Piotra Bednarczyka i Macieja Kura jest idealną pozycją dla dzieci wczesnoszkolnym. Ciekawe i nietuzinkowe przygody głównych bohaterów na pewno spodobają się małym czytelnikom.Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz