tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 18 listopada 2014

"Poza czasem" - Alexandra Monir - recenzja

Okładka książki Poza czasem"Poza czasem" opowiada o młodej Michele Windsor córce dziedziczki Windsorów. Przed laty matka Michele, Marion zostaje wydziedziczona przez miłość swojego życia. Michele razem z Marion ukrywały swoje dziedzictwo w sekrecie przed wszystkimi. Jednak pewnego dnia Marion ma wypadek samochodowy i umiera na miejscu. Zrozpaczona Michele jedzie z Kalifornii do Nowego Jorku żeby zamieszkać u swoich słynnych dziadków. Przeglądając rzeczy swojej zmarłej mamy dziewczyna znajduje dziwny klucz, który zaprowadzi ją do dziennika jednej z Windsorów. 

Nowy Jork 1910 roku ujmuje serce Michele, ale czy tylko miasto jest cudowne? Philip Walker również wpada w oko dziewczynie. Podczas podróży w czasie Michele odkrywa wiele tajemnic swojej rodziny, pomaga swoim przodkiniom oraz poznaje miłość swojego życia. Czy wyniknie z tego coś dobrego?


Ta książka podbiła moje serce. Jest dla wszystkich którzy (tak jak ja) ubóstwiają podróże w czasie z nutką romansu i intrygą w tle! Po przeczytaniu opisu nie miałam zbyt wiele oczekiwań, kolejna młoda dziewczyna, kolejna tragedia i kolejna miłość. Jeśli jednak nie lubicie zbytnio podróży do ubiegłych lat i tak polecam ową książkę. Z bliska można poznać życie socjety Nowego Jorku oraz poglądy na temat rasizmu czy jazzu (w tamtych latach były to drażliwe tematy). Oprócz romansów i historii jest również intryga. 

Dlaczego jeden z Windsorów adoptuje zwykłą dziewczynę ze wsi? 
Co się stało z ojcem głównej bohaterki? 
Czemu Philipa uznano za zmarłego? 

Zostawiam was z tymi pytaniami i nadzieją, ze zaciekawiłam Was tą książka. 1910 wciąga bardziej niż uważasz!

Greczynka, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz