tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 8 stycznia 2015

"Jego Wysokość Longin - Marcin Prokop - recenzja

Marcin Prokop - postać powszechnie znana  z m.in. Dzień dobry TVN wzbudza również zainteresowanie swoim ponad przeciętnym wzrostem (207 cm). Postanowił on spisać swoje wspomnienia z dzieciństwa spędzonego w Warszawie, w formie pamiętnika małego chłopca.

Okładka książki Jego Wysokość LonginMożemy dowiedzieć się w nim co odczuwa dziecko, które było największe już na oddziale położniczym, przez co musieli kłaść go na podłodze, bo nie mieścił się w żadne łóżeczko, nawet nikt nie używał też jego imienia, bo wszyscy mówili do niego po prostu ,,Longin''. 

Poznajemy też jego rodzinę - Mamę, Tatę, Brachola (Sebastiana), babcie i dziadków, oraz przyjaciół - Piotrka, Nikę, Alberta, (którego dziwnym sposobem widzi tylko Longin), złotowłosą i niebieskooką Bożenkę, której mama pracuje w sklepie i kochają się w niej wszyscy chłopcy.

Książka bardzo mi się podobała przede wszystkim ze względu na beztroski klimat, który mogę porównać do mojego ukochanego ,,Mikołajka" i jest to naprawdę duży komplement. Wszystko jest proste, naturalne i niewymuszone, przepełnione charakterystycznym dziecięcym humorem i spojrzeniem na świat. Muszę przyznać, że chyba nie czytałam jeszcze polskiej książki, która byłaby tak podobna do ,,Mikołajka" stylem pisania i przyjemną atmosferą. 

Polecam!

Sheri, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza