tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 25 marca 2015

"Księżniczka krwi" - Aleksandra Dziwińska - recenzja

Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania 'Księżniczka krwi'
Główną bohaterką ,,Księżniczki krwi" jest trzynastoletnia Alex (Alexandra Artemida Drakula Dark) mieszkająca w Mrocznymlesie. Jest wampirem i córką jednego z najbogatszych biznesmenów na świecie, jednak jej mama została zamordowana przez łowcę kiedy dziewczyna była jeszcze niemowlęciem. Od tego czasu Alex bardzo tęskni za mamą, zwłaszcza gdy tuż przed oficjalną przemianą, otoczenie nalega, aby ta przyjęła koronę i została królową. 

Dziewczyna nie chce, ma własne życie, przyjaźni się z wilkołaczką i diablicą i gdyby nie brak mamy, byłaby zupełnie szczęśliwa. Właśnie zaczęła treningi pod okiem swojego wujka ( przy okazji psa) i żywi cichą nadzieję, że uda jej się w końcu wysunąć kły, bo powinno to już dawno nastąpić. Wszystko się jednak zmienia, kiedy przewodnicząca Rady Wampirów Veronika zaczyna snuć intrygi przeciw młodocianej następczyni tronu. W efekcie Alex ląduje u swojej cioci, w jej mniemaniu, w dziurze zabitej dechami.  W Juchnowcu Górnym, w Polsce. Tam w wyniku zbiegu okoliczności ratuje z łap wilkołaków małego Edwarda. Integruje się również ze swoim kuzynem Gerardem. Sprawy nabierają tempa, kiedy rozpoczyna się przemiana...

Sięgając po ,,Księżniczkę krwi" byłam ciekawa przede wszystkim tego, jak polska autorka poradzi sobie z tematyką wampirów, która mimo wszystko nie jest popularna wśród naszych pisarzy. Muszę jednak przyznać, że książka jest świetna. Wydaje mi się, że byłaby idealna dla dzieci nieco młodszych, głównie ze względu na wiek głównej bohaterki. Byłam szczerze zaskoczona tym, że nie został poruszony żaden wątek miłosny, co jest niemal elementem obowiązkowym w książkach o wampirach. 

Podsumowując, polecam ją, przede wszystkim osobom nieco młodszym, ale te starsze też gwarantuję nie będą zawiedzione.


Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz