tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 26 marca 2015

"W domu madame Chic" – Jennifer L. Scott - recenzja

Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność.

,, Co to jest szyk?
Szyk to uczucie. Stan umysłu. Sposób życia i sposób bycia.”

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak inni ludzie radzą sobie z bałaganem w mieszkaniu? Jak udaje im się w jedno popołudnie zrobić obiad, posprzątać, uprać ubranie, wyprasować je, zająć się dzieckiem i co najważniejsze nie zwariować od takiego natłoku obowiązków? To pytanie zadała sobie autorka poradnika W domu madame Chic

Mieszkając przez pewien czas w Paryżu podpatrzyła wyjątkowe umiejętności Paryżanek, które słyną z tego, że są koneserkami życia. Zazdroszcząc im tego samoopanowania postanowiła zmienić swoje życie i wyszło jej to zdecydowanie na lepsze. Swoimi doświadczeniami dzieli się z czytelniczkami w tej książce, która składa się z dwóch dużych rozdziałów. W pierwszym dowiadujemy się jak na nowo pokochać swoje mieszkanie, dostrzec jego zalety i jakie zmiany są warte wprowadzenia. Natomiast w drugiej części pisarka podpowiada jak odnaleźć przyjemności poranka, popołudnia oraz wieczoru w naszym szybkim, szalonym życiu. Swoje instrukcje ubiera we własne doświadczenia i anegdoty.
     
Ten poradnik nie różni się według mnie wiele od tych, które teraz zalewają półki w księgarniach. Jest w nim jednak dawka inteligentnego humoru, który bardzo przypadł mi do gustu.  Moją uwagę przykuło również stwierdzenie – ,,Życie to podróż, a nie cel podróży”. I właśnie według tej idei, jest skonstruowana ta pozycja.
     
Autorka ma lekkie pióro, czyta się więc łatwo, z przyjemnością. Można spokojnie całą tę wiedzę przyswoić w jeden weekend. Trochę gorzej może być z wprowadzeniem niektórych ,,sztuczek” w życie codzienne, ale ja zdecydowanie spróbuję wykorzystać jeden. Jest to metoda gorących i martwych punktów. Być może wreszcie uda mi się rozprawić z chaosem w pokoju :). Po więcej trików zapraszam do książki. Jest to pozycja zdecydowanie dla kobiet, które chcą ,,opanować” swoje mieszkanie i na nowo dostrzec profity bycia panią domu.  
     
Jennifer L. Scott to autorka dwóch poradników, które stały się międzynarodowymi bestsellerami: Lekcje madame Chic oraz W domu madame Chic i popularnego bloga The Daily Connoisseur. Jej felietony pojawiają się na stronach Huffington Post Style. Mieszka w Santa Monica w Kalifornii.


Nikki, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz