tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 30 kwietnia 2015

„Mania mała ogrodniczka” - Maja Popielarska - recenzja

„Mania, mała ogrodniczka” – książka Mai Popielarskiej dla dzieciMaja Popielarska, dziennikarka, znana głównie z programów o pielęgnacji rośli i ogrodu „Maja w ogrodzie” w 2015 roku nakładem Wydawnictwa Muza wydała książką dla dzieci pt. „Mania mała ogrodniczka”.

Utwór opowiada o Mani i jej młodszym bracie Jasiu. Rodzeństwo, po przeprowadzce do nowego domu, postanowiło zająć się ogrodem i zacząć hodować w nim różne rośliny. Mania i Jaś dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat uprawy roślin oraz małych zwierzątek, które zamieszkują ich ogród. O wszystkich tych rzeczach opowiada dzieciom ich sąsiadka Pani Rozalia.

Książka została bardzo ładnie wydana, licznie zdjęcia roślin i zwierząt oraz kolorowe ilustracje Katarzyny Kołodziej, przedstawiające m. in. głównych bohaterów wzbogacają treść. Na samym początku utworu jest przedstawiony plan całego ogrodu,  aby mały czytelnik mógł łatwiej wyobrazić sobie miejsce, gdzie mieszkają bohaterowie. Natomiast na samym końcu autorka umieściła ilustracje przedstawiające etapy wzrostu, razem z informacjami kiedy najlepiej sadzić i zbierać przykładowe rośliny.

Podczas czytania jednakże, przeszkadzało mi to, że na każdej nieparzystej stronie książki znajduje się zdjęcie autorki. Dodatkowo duży wizerunek Mai Popielarskiej został umieszczony na okładce, z czym spotykam się po raz pierwszy. Zastanawiam się czy, na pewno, głównym celem autorki było przekazanie treści edukacyjnych na temat roślin i zwierząt dzieciom?

Tę pozycję polecam dzieciom, które interesują się przyrodą, lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu oraz chcą zająć się swoim własnym ogródkiem.Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz