tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 12 czerwca 2015

,,Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce’’ - Yvette Żółtowska-Darska - recenzja

Okładka książki Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce
Do napisania serii książek o piłkarzach, Yvette Żółtowska-Darska została zainspirowana pasją jej 10 - letniego synka, który interesuje się futbolem. Jedną z nich jest biografia Cristiana Ronalda, pt. ,,Ronaldo. Chłopiec, który wiedział , czego chce’’.

Cristiano Ronaldo pochodzi z portugalskiej Madery. Od małego grał w piłkę nożną, zaczynając od gry na ulicy. Został obdarowany wielkim talentem, który starał się jak najlepiej wykorzystywać. Jako 12 - latek poleciał do Lizbony, aby rozwijać  swoje umiejętności w klubie sportowym. Potem grał w Manchesterze United. Aktualnie jest piłkarzem Realu  Madryt, który wykupił Ronaldo za 94 miliony euro!

Książka bardzo mi się podobała. Posiada przejrzysty układ (4 rozdziały); w każdym z nim są zdjęcia  Ronaldo i miejsc  z nim związanych. Autorka bardzo dokładnie opisała styl gry piłkarza, jego najważniejsze wydarzenia w życiu, co bardzo dobrze ułatwia czytelnikowi przyswoić fakty. Lektura została wzbogacona również różnymi ciekawostkami z życia futbolisty.

Książka jest godna polecenia. Nie interesuję się piłką nożną, ale ta pozycja bardzo mnie zaciekawiła. Dowiedziałem się z niej dużo rzeczy o Cristiano Ronaldo: o jego  życiu, porażkach i wygranych, stylu gry i życia. Jestem również pełen podziwu dla jego determinacji  i uważam, że można go naśladować. 

Gorąco polecam, nawet  osobom nie lubiącym piłki nożnej i kibicującym innym drużynom piłkarskim.


Orwicz, lat 16

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz