tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 2 czerwca 2015

"Saga Ognia i Wody. Wielki błękit" - Jennifer Donnelly - recenzja

Okładka książki Saga Ognia i Wody. Księga pierwsza: Wielki błękitKsiążka opowiada historię syreniej księżniczki (a właściwie principessy) Serafiny. Sera jest córką wielkiej Isabelli, pani królestwa Miromary. Serafina ma właśnie zostać zaprzysiężona na reginę (królową) podczas Dokimi (specjalnej ceremonii). Syrena jednak nie jest przekonana do całej sytuacji. Aby zostać zaprzysiężoną musi zaśpiewać specjalną pieśń. Pomimo niezliczonej ilości godzin ćwiczeń wciąż obawia się, że tę wielką chwilę może coś zakłócić. Zwłaszcza, że w noc poprzedzającą zaprzysiężenie dziewczyna ma niezwykły sen. 

Znajduje się w kręgu czarownic i wszystkie śpiewają dziwną pieśń, jednocześnie usiłując nie wypuścić ze środka jakiejś potwornej bestii. Dziewczyna stara się ignorować złe przeczucia, jednak te wzrastają jeszcze bardziej, gdy w swoim lustrze (w którym zazwyczaj widzi ludzi, którzy przeglądali się w nim za życia) widzi tajemniczą wiedźmę ze swego snu. Gdy finalnie dochodzi do momentu zaprzysiężenia, postrzelona zostaje królowa Isabella. Rozpoczyna się bitwa a Serafina wraz ze swoją kuzynką i jednocześnie najlepszą przyjaciółką Neelą, uciekają. Oczywiście, będą miały wiele przygód, dobrze się poznają i nieco zmienią. 

Fabuła jest ciekawa, bohaterki momentami bywają denerwujące, ale generalnie bardzo szybko się czyta, nieco ciężej na końcu, ale w efekcie, nie można się od niej oderwać. Myślałam, że książka będzie bardziej przewidywalna i tu muszę stwierdzić, przyjemnie mnie zaskoczyła. 

Szczególnie przypadł mi do gustu finał, dlatego, jeśli zaczniecie się zniechęcać pod koniec (kiedy akcja nieco zwalnia), polecam wam mimo wszystko przebrnąć przez te strony, nie pożałujecie. 


Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz