tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 9 czerwca 2015

"Smerf Reporter" - Ludo Borecki (il.) - recenzja

Smerf ReporterDzieciństwo kończy się, gdy wyrastamy z oglądania „Smerfów”. W przypadku Thierry’ego Culliforda ono nigdy nie dobiegło końca. Syn twórcy wioski niebieskich stworzeń kontynuuje dzieło ojca i tym razem zaskakuje nas opowieścią o smerfie, który wszystko notował.

„Smerfom brakuje wiadomości z pierwszej ręki. Przekazują sobie tylko plotki… Powierzam ci misję rzetelnego informowania Smerfów!” ~ Papa Smerf

Smerf Reporter został oddelegowany przez Papę Smerfa ze specjalnym zadaniem codziennego informowania całej wioski o mających miejsce zdarzeniach. Z ogromnym zapałem ruszył do pracy. Najpierw wywieszał napisane przez siebie teksty na tablicy ogłoszeń, ale niestety nie wszystkie smerfy są w stanie przystanąć, by poczytać. Trzeba by temu jakoś zaradzić. Mimo jak najlepszych chęci smerfastyczny pomysł na stworzenie gazetki z najnowszymi wiadomościami z okolicy nie wszystkim przypadł do gustu. Już od samego początku Reporter spotyka się z problemami i żalami ze strony Ważniaka, czy Łasucha.

Jak się rozwinie dziennikarstwo w wiosce Smerfów?
Kto zdobędzie popularność, dzięki nowej gazecie?

Historia Smerfa Reportera jest nie tylko miłą lekturą w wolnym czasie, ale także przypomnieniem, że praca dziennikarza jest bardzo odpowiedzialnym stanowiskiem, a każdy błąd lub niedopowiedzenie może zostać potraktowane bardzo poważnie i spowodować lawinę nieszczęść.     
Komiks opowiadający historię prosto z Wioski Smerfów, przypomina lata dzieciństwa spędzone na oglądaniu kreskówek z niebieskimi stworzeniami w roli głównej. Sposób pisania syna Pierre Culliforda niewiele różni się od oryginałów ojca. To tak samo wciągające i poruszające serce historie, opowiedziane przy pomocy niewielu słów, lecz tysiąca obrazków. Idealne zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Smerfetka, jako uosobienie piękna, Gargamel robiący na złość każdemu, kto stanie mu na drodze, i oczywiście dziesiątki Smerfów, z których każdy ma w sobie coś, co sprawia, że jest wyjątkowy.

Myślę, że postać Smerfa jest nieśmiertelna i niezależnie od mijającego czasu wyjątkowy klimat tej bajki pozostanie na długo w sercu każdego czytelnika. 

Polecam!

Ananaska, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz