tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 25 lipca 2015

„Collide” - Gail McHugh - recenzja

Okładka książki CollidePo śmierci matki Emily przeprowadza się do Nowego Jorku. Dziewczyna chce być blisko swego ukochanego, Dillona. Główna bohaterka z czasem zaczyna dostrzegać zmiany w zachowaniu swojego chłopaka. Staje się on zaborczy i agresywny. Jednak Emily za każdym razem ulega jego manipulacjom. Los sprawia, że dziewczyna, całkiem przypadkowo, spotyka na swojej drodze Gavina Blake’a. Między nią, a młodym milionerem od razu powstaje bardzo silna więź, której żadne z nich nie jest w stanie wytłumaczyć. Po czasie okazuje się, że Gavin jest przyjacielem Dillona. Emily musi dokonać wyboru: iść za głosem serca, czy za głosem rozsądku. Podjęcie decyzji utrudniają jej słowa matki wypowiedziane przed śmiercią.

Gail McHugh w bestsellerze „Collide” porusza problem młodej dziewczyny, której życie nie było łatwe. Jedyne, czego pragnie to poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Jednak życie na długo nie pozwoli jej osiągnąć w pełni tych stanów. Przed nią jeszcze długa droga.
Książkę czyta się bardzo szybko. Jest ona przesycona nagłymi zwrotami akcji i niespodziewanymi wydarzeniami, jednak po pewnym czasie zaczęło mnie to drażnić. Zamiast podzielać szczęście bohaterów, tylko czekałam aż stanie się coś, co ugasi ich entuzjazm, bo taki moment towarzyszył wszystkim wydarzeniom.
Trudno mi ocenić tę książkę, ponieważ fabuła była dość wciągająca, ale momentami przewidywalna.

                                                                       Limonka, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Akurat.

2 komentarze:

  1. Bardzo chcę przeczytać tę książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Zamiast podzielać szczęście bohaterów, tylko czekałam aż stanie się coś, co ugasi ich entuzjazm, bo taki moment towarzyszył wszystkim wydarzeniom". - i to zdanie zachęciło mnie do przeczytania tej książki!

    OdpowiedzUsuń