tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 5 stycznia 2016

„Sałatka ze Smerfów” – Ludo Borecki, Thierry Culliford – recenzja

Okładka książki Sałatka ze SmerfówSmerfy to znana i lubiana przez wszystkich wesoła gromadka niebieskich skrzatów. Od wielu lat powstają komiksy o nich, a wiele zaadaptowanych zostało na potrzeby serialu animowanego pod tym samym tytułem. W moje ręce wpadł niedawno komiks stworzony prawdopodobnie przez syna oryginalnego autora – „Sałatka ze Smerfów”, wydany przez wydawnictwo Egmont.

Niespodziewanie do wioski Smerfów wkrada się niezgoda. Niebieskie skrzaty uwielbiają warzywa Farmera, lecz pewnego dnia potrawy z jarzyn przygotowywane przez kucharza stają się niesmaczne! Badania Papy Smerfa wykazują, że rośliny zostały zaatakowane przez pasożyta. Papa musi opuścić wioskę na kilka dni, aby zdobyć u specjalisty lekarstwo na chorobę roślin. Jak to zwykle bywa, gdy siwobrody przywódca opuszcza swoich podopiecznych, ci wpadają w poważne tarapaty. Z własnej winy wystawią jedność społeczeństwa Smerfów na ciężką próbę…

Opis ten widnieje na tylnej okładce komiksu, ale pomyślałam, że chyba te kilka zdań najlepiej odda klimat tej historyjki. Polecam go serdecznie wszystkim zagorzałym fanom Smerfów, a także najmłodszym czytelnikom, których z pewnością zainteresują kolorowe obrazki i zabawne przygody tych pociesznych stworków.


3sorrow, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. 

1 komentarz:

  1. Świetne! Lubię Smerfy ! :)

    Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń