tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 5 stycznia 2016

"Złoty pociąg i tajemnice skarbów Polski" - Włodzimierz Antkowiak - recenzja

Złoty pociąg i tajemnice skarbów PolskiWiecie ile skarbów skrywa polska ziemia? Niedawno mówiło się o tajemniczym złotym pociągu, ale to tylko jeden z tysięcy skarbów naszej Ojczyzny schowany przed nami w głębi globu.

Włodzimierz Antkowiak, to pisarz, dziennikarz i podróżnik. Honorowy prezes Stowarzyszenia na rzecz Ratowania Zabytków Kultury Europejskiej w Polsce ma na swoim koncie już kilka książek reportażowych i popularnonaukowych o tematyce skarbów polskiej ziemi. Jest on niezwykle wnikliwy w swoich analizach i bierze pod uwagę nie tylko wydarzenia historyczne, ale również sytuację polityczną.

W książce „Złoty pociąg i tajemnice skarbów Polski” opisuje niezwykłe skarby naszego kraju skryte przed naszymi oczami. Opowiada on o genezie skarbów oraz ich możliwej lokalizacji. Barwnie i rzeczowo relacjonuje akcje poszukiwawcze. Całość jest poparta ikonografiami oraz fragmentami dokumentów.

Bardzo mnie zaskoczył fakt, że na końcu autor zostawił spis wojewódzkich konserwatoriów zabytków oraz instrukcję co robić, jeśli napotkamy niszczejący zabytek. Jednocześnie ostrzega przed samodzielnym poszukiwaniem bez wiedzy władz i radzi jak się skontaktować z odpowiednimi osobami.

„Złoty pociąg i tajemnice skarbów Polski” są pozycją obowiązkową dla wszystkich badaczy, archeologów amatorów oraz poszukiwaczy przygód i skarbów. Z pomocą tej książki, którą można uznać za przewodnik po Polsce nieznanej, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to również świetna lektura zachęcająca do podróży przez nasz kraj i odkrywania ciekawych miejsc.

Polecam

Dydelf, 17 lat

1 komentarz:

  1. To nie jest pozycja dla nas :)

    Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń