tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 9 lutego 2016

"Nie tak łatwo być Czesławem" - Jarek Szubrycht, Czesław Mozil - rtecenzja

Okładka książki Nie tak łatwo być Czesławem
Lekka, ukazująca prawdziwą twarz celebryty... i niesamowicie zabawna. Taka właśnie jest książka „Nie tak łatwo być Czesławem” napisana przez Czesława Mozila i Jarka Szubrychta. Autobiografia ta opisuje losy muzyka i celebryty znanego z X FACTOR - Czesława Mozila. Nie kryje się on w niej ze swoją twarzą, tylko z godnością prawdziwego idola przedstawia swoje największe sekrety.

Mały chłopiec urodzony w 1979 roku w Zabrzu. „Stuprocentowy Polak, prawie Duńczyk, trochę Ukrainiec” – tak o sobie mówi Czesław Mozil. Jako kilkuletni chłopiec wyjechał z rodzicami do Danii. Wdrożył się w tamtejsze życie, zyskał przyjaciół, chodził do szkoły. W liceum zaczął grać na akordeonie i potem rozpoczął studia muzyczne. Był bardzo dobrym uczniem, szybko łapiącym o co chodzi, jednak nie chciało mu się uczyć. Zakładał wiele zespołów, aż w końcu zaproponowano mu tournée po Polsce. Sam doszedł do sławy, bez żadnych znajomości i "pleców". Pokochał swoją ojczyznę i kobiety tego kraju. Nie lubi długotrwałych związków, każdej kobiecie to uświadamia, a one się na to zgadzają, oszołomione jego urokiem. Jednakże nie tylko one uległy urokowi jego charakteru. 

Fani Czesława są pod wrażeniem jego zdolności i umiejętności. Pokochali jego cudowną, alternatywną muzykę. W mediach, kiedy zgodził się na bycie jurorem w X FACTOR, wybuchło zamieszanie. Krążyły plotki, że się sprzedał, że przestaje już grać. Mozil uspokoił swoich słuchaczy, gdyż nic takiego się nie działo. Potem zachwycił dzieci jako niesamowity bałwanek Olaf z bajki Kraina Lodu. Jego głos idealnie oddał komiczność tej postaci i zyskał dzięki temu nowych wielbicieli nie tylko wśród najmłodszych. Zastanawiacie się co Czesław robi teraz? Śmiało śledźcie jego karierę i koniecznie przeczytajcie tę książkę, by wiedzieć więcej, niż tylko to, co głoszą plotki.

Bardzo podobała mi się książka. Dobrze mi się ją czytało, biorąc pod uwagę fakt, że nie lubię biografii. Napisana przyjemnym i luźnym językiem sprawiała, że miło spędzało się przy niej czas. Gorąco polecam fanom Czesława Mozila i nie tylko.


Monia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz