tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 19 lutego 2016

"Niebiańskie pastwiska" - Paweł Majka - recenzja

Okładka książki Niebiańskie pastwiska„Później tulił ją i płakał. Pierwszy raz kogoś zabił.
Gdy dwa lata od powrotu z wyprawy odwiedził we Wspólnych Przestrzeniach Dirkę i zgodnie z umową strzelił jej w głowę, nie czuł już żadnych emocji.”

Mocny wstęp? To nie wszystko. Dodajcie, wydawałoby się, nieograniczone możliwości technologii, dalekie i tajemnicze podróże kosmiczne oraz multum przygód, a wyjdzie wam książka bogata nie tylko w stronice, ale i akcję. A mowa o?

O „Niebiańskich pastwiskach” autorstwa polskiego pisarza specjalizującego się w fantastyce, dziennikarza i pracownika mediów. W internecie używającego pseudonimów Agrafek, Paweł Czerwiec - Pawła Majka.

Książka opowiada o świecie, w którym już od dawna latano w Kosmos i odkrywano nowe galaktyki i możliwości. Każde z nich ma jakieś swoje cechy, ale wszystkie razem mają chyba podobny cel - zdobić jak najwięcej innergetyki - po części dla potomnych, ciekawości, ale głównie dla pieniędzy. Jakie to prawdziwe, nie?

Minusem tej powieści jest dla mnie natłok imion, nazw, bohaterów i brak tłumaczeń! Rozumiem, że jest to fantastyka, ale na przykład w „Światło się mroczy” autorstwa Martina istniał słowniczek wyjaśniający wszelkie fantastyczne terminy. Tutaj bardzo mi tego brakowało i sprawiało, że wielka objętościowo książka, ze wspaniałą fabułą, wartką akcją trochę odpychała mnie od siebie.

Mimo to jest to książka warta polecenia. Zwłaszcza dla szaleńców chcących wzbić się dalej niż statki kosmiczne.

Polecam,

Dydelf, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz