tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 22 lutego 2016

"Zagadka dna morskiego" - Jorn Lier Horst - recenzja

Okładka książki Zagadka dna morskiego
Oto ekipa filmowa zawitała nad Zatokę Okrętów! Pensjonat ,,Perła'' pęka w szwach; ciężko jest sobie wyobrazić, jak wiele ludzi musi pracować nad produkcją jednego filmu. Jednak spośród tego sztabu ludzi nikt nie spodziewa się, że fabuła filmu znajdzie odzwierciedlenie    w rzeczywistości.  Do czasu, gdy ekipa CLUE odnajduje stary but skrywający w środku ludzką kość. To znalezisko przykuwa opinię publiczną, filmowcy cieszą się z darmowej reklamy, jednak dzieci interesują się tajemniczym przedmiotem z zupełnie innego powodu. Ostatnio bowiem na planie filmowym działo się coś dziwnego.

Czyżby te wydarzenia łączyły się ze sobą?
Co odkryją Cecilia, Leo, Une oraz Egon?
Przekonajcie się sami!

Jest to trzecia część serii CLUE. Jej nazwa powstała od imion głównych bohaterów, którzy w wolnym czasie zajmują się rozwiązywaniem zagadek. Dzieci w międzyczasie wciąż próbują dowiedzieć się, co przytrafiło się matce Cecilii, której niewyjaśniona śmierć kładzie się cieniem na życiu dziewczynki.

Książka jest napisana prosto, idealnie dla dzieci. Jedyną rzeczą, która nie wpasowała się w tę konwencję, było wprowadzenie elementów filozofii. W tym przypadku chodziło o teorię Arystotelesa, dotyczącą ,,złotego środka''. Po prostu mi to nie pasowało; tak jakby było to zrobione za wszelką cenę, byle tylko zamieścić wyjaśnienie tej teorii na stronicach książki.

Poza tą jedną rzeczą, raczej nie mam więcej zastrzeżeń do tej książki i myślę, że będzie doskonała dla młodszych dzieci, choć może dobrym pomysłem byłoby zapoznanie się z poprzednimi częściami przygód małych detektywów.


Katia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Smak Słowa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz