tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 7 kwietnia 2016

"Lekcje z pingwinem" - Tom Michell - recenzja

Okładka książki Lekcje z pingwinemO czym trzeba wspomnieć na początku to to, że jest to książka oparta na faktach. Jej akcja dzieje się na początku lat 70-tych i ukazuję niezwykłą relację autora - Toma Michell'a z pingwinem. 

Główny bohater jest młodym człowiekiem spragnionym przygód. Pewnego dnia, podczas spaceru po plaży Tom jest świadkiem przerażającego kataklizmu, z którego, dzięki niemu, z życiem uchodzi jeden, jedyny pingwin. Od tamtego dnia są nierozłączni. 

Pingwin - Juan Salvador wywraca życie chłopaka do góry nogami. Przeżywają razem śmieszne, niezapomniane chwile, a ich wzajemne stosunki z rozdziału na rozdział stają się coraz bardziej interesujące. Książka nie bez powodu ma w tytule słowo ''lekcje''. Niezwykły pingwin pokazuje nam co tak naprawdę znaczy prawdziwa przyjaźń i że czasem warto cieszyć się nawet z tych najmniejszych rzeczy.

''Lekcje z pingwinem'' to niezwykle urokliwa pozycja, napisana lekkim i przyjemnym językiem. Z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Całość dopełniają przepiękne ilustracje, które doskonale pasują do lektury. Przy czytaniu tej książki uśmiech nie schodził mi z twarzy. W literaturze jest pełno powieści o relacjach ludzi ze zwierzętami. Jednak ta książka ma w sobie coś niezwykłego, co wyróżnia ją z pośród lektur tego typu. Bardzo polecam i zachęcam do przeczytania! 

Olivka :) , 13 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz