tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 6 kwietnia 2016

"Czas pokaże" - Anna Ficner - Ogonowska - recenzja

Okładka książki Czas pokażeAnna Ficner - Ogonowska to polska pisarka tworząca literaturę kobiecą. Na stałe mieszka z rodziną w Warszawie, gdzie pracuje jako nauczycielka. Jej pierwszą powieść "Alibi na szczęście" mąż wysłał potajemnie do wydawnictwa. Książka błyskawicznie podbiła serca czytelniczek i trafiła na wszystkie listy bestsellerów. Podobnie entuzjastycznie przyjęta została druga książka autorki "Krok do szczęścia".
Książka pt. „Czas pokaże” to kolejna  znakomita powieść autorki bestsellera „Alibi na szczęście” Anny Ficner Ogonowskiej.

Bohaterką  książki  jest  młoda dziewczyna  Julia, studentka psychologii, która mieszka w Warszawie wraz z matką. Ma dużą rodzinę: zamężną siostrę, brata księdza, dwie różne ciotki oraz najlepszą przyjaciółkę Nelę, na którą zawsze może liczyć. Julka, odkąd zmarł jej ojciec, pomaga swojej mamie w codziennych obowiązkach. Niestety nie zawsze jest ją w stanie zadowolić. Podobnie jak ciotkę Klarę. Na szczęści znajduje oparcie w drugiej ciotce, Mariannie, która zawsze jej wysłucha i nie krytykuje. Jej życie jest poukładane studia, wolontariat na dziecięcym oddziale onkologicznym, obowiązki domowe… Wszystko się zmienia gdy zakochuję się w NIM… , dojrzałym mężczyźnie, który mogłyby być jej ojcem. Od tej chwili Julia staję się inną osobą, która musi pokonać przeszkody jakie przygotował dla niej los.

Czy jej się to uda?  Czy wygra walkę o miłość?

Autorka przedstawiła historię, która może się przydarzyć każdemu z nas. Pokazuje, że miłość nie jest łatwa i możemy ją spotkać w najmniej oczekiwanym momencie. Nie wystarczy się zakochać. Często trzeba znaleźć wystarczająco dużo siły i odwagi ,aby zmierzyć się z przeciwnościami losu.

Autorka pokazała nam w tej historii jak wygląda prawdziwe życie. Czasami jest ciężkie, bolesne, ale również ciekawe i piękne. Książka zawiera  wiele prawd życiowych : uczucia, codzienne, nie zawsze łatwe, wybory, poświęcenie dla dobra innych. Powieść skłaniaa do refleksji. Pozwala zatrzymać się na chwilę, poczytać i zastanowić się nad własnym życiem.

Każda z postaci ma inny charakter. Każda posiada  zalety, jak i wady. Natomiast ja z całej książki najbardziej polubiłam Nelę i ciotkę Mariannę. Są to osoby szczere, pomocne, uprzejme, na których Julka mogła zawsze polegać. 

Książka bardzo mi się podobała.  Mimo dużej ilości stron czyta się ją bardzo szybko, ze względu na ciekawą fabułę. Mam nadzieję, że w przyszłości ukaże się kolejna powieść tej autorki.

Gorąco polecam!

Alexis, 16

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

1 komentarz:

  1. Mam ją w planach :)

    Buziaczki! ♥
    Zapraszam do nas :)
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń