tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 12 maja 2016

"Fantastyczne miasta", "Fantastyczne konstrukcje" - kolorowanki - recenzja

Fantastyczne miasta. Kolorowanka pełna niesamowitych miejsc prawdziwych i wymyślonych - McDonald SteveW ciągu kilku ostatnich miesięcy kolorowanki dla dorosłych opanowały Polskę. Wydawnictwa prześcigają się w wyścigu o czytelnika, które z nich stworzy lepiej odstresowującą, bardziej szczegółową i pobudzającą wyobraźnię kolorowankę. Ta całkiem ciekawa moda przybyła do nas z Zachodu, gdzie w krajach takich jak Holandia, czy Wielka Brytania radzenie sobie ze stresem poprzez kolorowanie jest na porządku dziennym już od paru lat. Na rynku dostępnych jest multum różnorakich książeczek, a każda z nich proponuje nam obrazki o różnej tematyce. Zaczęło się od „Tajemnego ogrodu”, potem serca czytelników (czy może amatorów kredek i pasteli? :) ) podbiły orientalne ornamenty, fantazyjne ptaszki, kwiatuszki i mnóstwo, mnóstwo innych motywów.  Na półkach księgarni znajdziemy zarówno wielkoformatowe kolorowanki z mnóstwem szczegółów, jak i wersje kieszonkowe – na przerwę w pracy.
Znalezione obrazy dla zapytania fantastyczne konstrukcje - kolorowanka                
„Fantastyczne konstrukcje” i „Fantastyczne miasta” to dwie kolorowanki stworzone przez rysownika Steve’a McDonalda, który oprócz zamiłowania do tworzenia, jest także zapalonym podróżnikiem. To właśnie w wyniku połączenia tych dwóch pasji powstały dwie podobne, acz zupełnie inne kolorowanki dla dorosłych.
                
Okładka „Fantastycznych konstrukcji” przyciągnęła mnie do zwrócenia uwagi na te pozycje. Pełne kolorów, malownicze przedstawienie niesamowitych budynków nieodparcie zachęca, by zaglądnąć do środka. A tam..? Wewnątrz czekają strony pełne bardzo, ale to bardzo szczegółowych kolorowanek, stanowiących prawdziwe wyzwanie dla pasjonatów kredek! Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że miejsca, budynki, mosty, zamki, czy miasta są wytworem wyobraźni autora. Ale to nieprawda! Na początku każdej z kolorowanek zostały wypisane miejsca, przedstawione na obrazkach. 

„Fantastyczne miasta” dadzą czytelnikowi możliwość stworzenia własnej wersji Central Parku na Manhattanie, stacji kolejowej w Melbourne i innych przepięknych miejsc na całym świecie (we Francji, Grecji, USA, Kanadzie, Jemenie…). Natomiast „Fantastyczne konstrukcje” to gratka dla miłośników architektury. Miejsca takie, jak budynek Fuji Television w Tokio, Zamek Książ w Polsce, Zegar Astronomiczny w Pradze nie będą już miały przed wami tajemnic.
                
Obydwie kolorowanki są bardzo szczegółowe i wymagają ogromnego zapału i wielu kredek, czy flamastrów, by sprawić, by nabrały kolorów. Bez wątpienia to jedne z najlepszych kolorowanek, które miałam okazję zobaczyć. Steve McDonald wykonał świetną robotę tworząc coś tak absorbującego. Polecam!


Ananaska, 18 lat

Kolorowanki ukazały się nakładem Wydawnictwa Egmont. 

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny blog i niezwykła lekkość pióra. Chyba będę zaglądać tu częściej:) A jeśli lubisz kolorowanki to polecam darmowe źródło: Kolorowanki
    Miłego dnia i dłuuugiego blogowania życzę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzeba przyznać, że kolorowanki przeżywają prawdziwy renesans! Koloruje też coraz więcej dorosłych do których sam się zaliczam:) Polecam wszystkim na odstresowanie po ciężkim dniu.

    OdpowiedzUsuń