tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 13 maja 2016

"Czarownica" - Anna Litwinek - recenzja

Okładka książki CzarownicaKsiążka ,,Czarownica'' to historia, która łączy ze sobą magię, wielką tajemnicę, stare pogańskie wierzenia, masę sekretów i szczyptę romansu. Wielowątkowa i urokliwa powieść fantasy, od której nie sposób się oderwać. 

Główna bohaterka Sonia to zwyczajna dziewczyna wiodąca spokojne życie. Było tak przynajmniej do czasu aż do jej historii niespodziewanie wkradła się szczypta magii. Od tego czasu Sonia miewa dziwne, niepokojące sny, koszmary, a w gorszych wypadkach doznaje niewiadomego pochodzenia urazów. Niedługo po tym okazuje się, że nasza bohaterka jest czarownicą. Jest to dla niej jednocześnie wielkim darem jak i przekleństwem, które może jej zagrażać. W międzyczasie toczy się śledztwo w sprawie tajemniczych pochówków przy miejscowym kościele oraz pojawia się ogromne niebezpieczeństwo w postaci przeciwników pogaństwa - współczesnej inkwizycji. Wszystko spowite jest intrygującą tajemnicą, którą jak najszybciej trzeba rozwiązać. 

Główna bohaterka, Sonia Hunamska, to kobieta z charakterem - silna, uparta charyzmatyczna, inteligentna, a do tego pyskata. Do tego rosnące napięcie z każdą kolejną stroną, wartka akcja, lekkie pióro i plastyczny język. Wszystko to składa się na znakomity debiut.

Bardzo przyjemnie czytało mi się ,,Czarownicę''. Uważam, że to naprawdę wartościowa i ciekawa książka, którą z czystym sumieniem polecam wszystkim wielbicielom tego rodzaju fantastyki.

Olivka :)  , 14 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz