tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 30 listopada 2016

"Liga Mistrzów. Magia futbolu'' - Romek Pawlak - recenzja

Okładka książki Liga Mistrzów. Magia futboluRomek Pawlak ma na swoim koncie wiele pozycji wystosowanych głównie do dzieci i młodzieży.

 ,,Liga Mistrzów. Magia futbolu'' nie jest jego pierwszą książką na temat piłki nożnej. Poprzednie o tej tematyce okazały się bestsellerami i myślę, że ta również zasługuje na ten tytuł.

Cała książka jest historią młodego miłośnika piłki nożnej zafascynowanego wszystkim, co z nią związane. Jak to wszyscy chłopcy, nasz bohater, woli raczej grać niż zagłębiać się w naprawdę obszerny świat wiedzy o futbolu, ale za namową trenera i ojca w końcu się do tego przekonuje. 

Razem z nim poznajemy i odkrywamy 32 niesamowite drużyny biorące udział w tegorocznej Lidze Mistrzów. Możemy z bliska przyjrzeć się historii największych gwiazd piłki nożnej. Wśród światowych sław znajdują się również i nasi rodzimi utalentowani piłkarze. Oprócz suchych faktów dowiedzieć się możemy też wielu intrygujących ciekawostek. Lektura jest bogata w kolorowe ilustracje oraz przeróżne terminarze z miejscami na wpisywanie wyników meczu.

Nie mogę stwierdzić czy ta książka mi się podobała, ponieważ kompletnie nie jest w moim guście. Sądzę jednak, że dla młodych miłośników sportu, jakim jest piłka nożna, umiejącym utożsamić się z bohaterem przedstawionym na kartach tej lektury książka może być strzałem w dziesiątkę. Uważam tak, ponieważ zachwyciła mnie oprawa graficzna lektury. Przedstawione w środku ilustracje przykuwają uwagę, a całość jest przejrzysta i klarowna. W środku ,,Ligii Mistrzów'' mamy naprawdę sporo informacji i bez zabiegu wyraźnego oddzielenia graficznego poszczególnych kategorii można by się nieźle pogubić. 

Do mojej pozytywnej oceny przyłożył się także styl pisania autora. Książka jest napisana prostym, łatwym do zrozumienia językiem i chociaż tematy piłki nożnej w ogóle mnie nie interesują, to wcale przy jej czytaniu się nie nudziłam.

Podsumowując, polecam tę książkę. Nie wszystkim oczywiście, ale tak jak już pisałam wcześniej młodym miłośnikom futbolu mogłaby się bardzo spodobać. Myślę, że byłaby idealnym prezentem dla małego piłkarza interesującego się właśnie tym sportem.


Olivka, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz