tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 25 stycznia 2017

"Nieperfekcyjna mama" - Anna Dydzik - recenzja

Okładka książki Nieperfekcyjna mamaW oczach dziecka mama jest zawsze idealna, perfekcyjna. Niestety mama nie zawsze to widzi i potrafi wytykać sobie swoje błędy.

Książka Anny Dydzik „Nieperfekcyjna mama” to nie poradnik. Nie nauczy cię jak uciszyć dziecko, jak je karmić, jak kłaść spać… Ale nauczy jak w chwilach chaosu nie zwariować. Da chwilę odpoczynku od wszystkich idealnych mamusiek z forów i poradników.

Przyznam, że do książki podeszłam z lekkim dystansem. Nie raz, nie dwa przez moje ręce przewinęły się książki oparte o swe internetowe odpowiedniki. (Często w formie kopiuj - wklej ze strony źródłowej). Miłym zaskoczeniem było, gdy jednym z niewielu nawiązań do bloga pisanego przez autorkę, były jej „narzekania” kiedy nie mogła odpowiednio balansować czasem, by napisać kolejny  post.

Historyjki z życia codziennego mamy, pisane przyjemnym, prostym językiem często sprawiły, że na mojej twarzy gościł uśmiech. Autorka nie instruuje nas jak mamy coś robić – „bo tak jest najlepiej i basta”. Uczy nas z czyich rad korzystać a czyje … ignorować. Ze świeczką można tu szukać instrukcji "użycia" maluszka, jak w innych poradnikach macierzyńskich.

Po ukończeniu tej lektury nie mogę przyznać że zachęciła mnie do zwiększenia populacji tego świata o jednego małego brzdąca:), ale pokazała mi czego mogę się spodziewać. Macierzyństwo nie było tu spowite w różowe pieluszki i urocze śmiechy dzieci. Wszystko było napisane czarno na białym, i widoczne jak worki pod oczami matki po kolejnej nieprzespanej nocy.

Nawet jeśli nie planuje się zostania mamą, warto sięgnąć po tą pozycję – choćby dla zabicia czasu. Na pewno będzie o wiele ciekawsza niż lektura forów internetowych.


- Sylf, lat 15

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz