tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 3 stycznia 2017

„Shadow” - Sylvain Reynarad – recenzja

Okładka książki ShadowAutor tej książki ma na swoim koncie wiele osiągnięć, między innymi trylogię o Gabrielu Emersonie ( „Piekło Gabriela”, „Ekstaza Gabriela” i „Pokuta Gabriela”), która stała się światowym bestsellerem, zarówno w Internecie, jak i w obiegu wydawniczym. Pisarz nie ujawnia swojej tożsamości.

„Shadow” jest kontynuacją książki pod tytułem „Raven”. Opowiada o dalszych losach Williama i  Raven. Wszystko dzieje się we współczesnej Florencji. Pod osłoną nocy dzieją się tam niesamowite rzeczy. Wampir po ostatnich wydarzeniach obawia się nadejścia Kurii, a poddani knują za jego plecami, poza tym inspektor Batelli nie zaniechał śledztwa i nie zamierza się poddać. 

Czy miłość Księcia Florencji i zwykłej dziewczyny przetrwa? 
Czy uda im się przetrwać kryzys i uniknąć interwencji Kurii?


Książka jest napisana „lekkim” stylem, czyli łatwo się ją czyta. Styl pisarza jest prosty, ale kwiecisty co pozwala wyobrażać sobie te wszystkie malownicze miejsca tak jakbyśmy tam byli. Jest to cudowna opowieść o wrażliwości, miłości i przygodach, idealna dla nastolatek. Znajduje się tam dużo romantycznych scen, ale pojawiają się wątki walki. Jest uniwersalna i dynamiczna dlatego jest tak rozchwytywana przez czytelników.

Uważam, że ta książka jest wspaniała. Przeczytałam ją w dwa dni, ale wiem, że mogłabym to zrobić jeszcze szybciej. Wartka akcja, krótkie opisy sprawiają, że się nie znudzisz. Jedną z wielu rzeczy, które mi się w niej podobają, jest użycie postaci historycznych i przekształcenie ich tak, by byli inni niż się po nich spodziewałeś. Przykładem jest Niccolo Machiavelli.

Serdecznie polecam!

Paula, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz