tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 2 stycznia 2017

”Grzesznik”- Maggie Stiefvater - recenzja

Okładka książki GrzesznikGrzesznik, charyzmatyczny wokalista zespołu Narkotika o imieniu Cole, potrafiący się zmienić w wilkołaka, były narkoman, który zniknął po przedawkowaniu, nagle pojawia się w gorącym Los Angeles poszukując jedynej osoby bez której nie potrafi żyć, wypada zapytać kogo – Isabel.

Porywająca powieść, zawierająca w sobie wiele przeplatających ze sobą wątków. Autorka Maggie Stiefvater sprawnie posługuje się językiem oraz idealnie nadaje odpowiednim momentom charakter grozy. Napisała ona również wiele innych powieści m.in.  tom drugi „Spirit Animals”, serię „Król kruków”, a książka „Grzesznik” jest dodatkiem do jej serii „Wilkołaki z Mercy Falls”. Jej karty pochłonęły mnie już od pierwszego przeczytanego zdania.

Cole St. Clair ma tylko jeden cel w swojej podróży do Los Angeles, odnaleźć Isabel, która zna jego najstraszniejszy sekret, a mianowicie - że jest wilkołakiem. Jedzie tam pod pretekstem nagrywania programu telewizyjnego i nowej płyty. Jednak naprawdę jest tam tylko i wyłącznie dla dziewczyny, tylko jeszcze żeby ona była chętna mu uwierzyć. Isabel jest załamana po śmierci swojego ukochanego brata, odcina się od rodzinnego miasta Minnesoty i stara się nie wracać do niego wspomnieniami. Jednak pewnego dnia podczas normalnego dnia pracy w sklepie blush na zapleczu słyszy znajomy głos dochodzący z pomieszczenia obok. Cole budzi w niej wspomnienia, do których w  żadnym wypadku nie chciałaby wracać. Dziewczyna boi się nadchodzącego uczucia i nie wierzy w powód przyjazdu chłopaka do Kalifornii oraz boi się, iż dawne jego uzależnienia nie zniknęły pomimo długiego pobytu na odwyku. Jednak wbrew wielu zaprzeczeniom daje chłopakowi szansę, obiecując sobie, że się nie zakocha. 

Cole natomiast kompletuje zespół do nagrywania płyty, cierpiąc przez wspomnienie śmierci przyjaciela Victora, byłego perkusisty Narkotiki. Znajduje ludzi do studia, a nawet przyłącza się do niego Jeremy, zostawiając swoją nową ekipę, by odnowić dzieło stworzone sprzed wielu laty. Niestety nie wszystko idzie po myśli St. Claira, na drodze nie tylko staje mu Baby North, twórczyni programu, w którym wokalista bierze udział, ale również jego własne sumienie oraz wilcza strona jego osobowości. 

Jak poradzi sobie Cole? 
Jak będzie wyglądała relacja Isabel z chłopakiem? 

Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, zachęcam, przeczytaj tą książkę.

Powieść ta tak bardzo mnie wciągnęła, iż czytałam ją w każdej możliwej wolnej chwili. Niesamowicie zabawna, pokazująca jak wygląda życie celebrytów, które wcale nie jest tak kolorowe jak się wydaje. Bohaterowie zostali bardzo dobrze dobrani, przez co czyta się książkę lekko i nie nudzi ona czytelnika. Polecam ją wszystkim, głównie osobom młodym, ponieważ opowiada o życiu nastolatków, ale każdy może ją przeczytać -  do czego szczerze zachęcam.

Monia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Ya!.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz