tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 20 lutego 2017

,,Kiedy będziemy deszczem” - Dominika Van Eijkelenborg – recenzja

Okładka książki Kiedy będziemy deszczem,,Kiedy będziemy deszczem” to thriller autorstwa Dominiki Van Eijkelenborg - polskiej autorki z Suwalszczyzny, która spełnia się, jako pisarka i matka dwójki dzieci.
       
Wykreowana przez autorkę główna bohaterka - Inga de Graff zaraz po ślubie wyjechała do Holandii, gdzie starała się być perfekcyjną żoną i matką. Niestety jej wyobrażenia o idealnym życiu legły w gruzach z powodu rutyny, która wkradła się do jej codzienności i spowodowała nieoczekiwane rozczarowanie otaczającym ją światem i ludźmi. Nawet jej najbliżsi nie potrafili dać tego, czego pragnęła, czyli szczęścia… Być może wszystko wkrótce by się zmieniło, gdyby nie nagłe zniknięcie kobiety. W trakcie śledztwa policja natrafia na jedyny trop, jakim są maile wysyłane z jej laptopa, jednakże żaden z nich nie doczekał się odpowiedzi… To właśnie dzięki nim dowiadujemy się o szczerych przemyśleniach bohaterki i prawdopodobnych pobudkach jej działania. Jedno jest pewne: żyła przepełniona strachem o utratę czasu, którego jak sama twierdziła pozostało tak niewiele…
     
Cała historia zawiera pełno nierozwiązanych zagadek i niejasnych zachowań. Dzięki tak dogłębnym wyznaniom Ingi, książka wydaje się niewiarygodnie realistyczna, szczera i prawdziwa. W nieoczywisty sposób obrazuje wszelkie aspekty życia codziennego i napotykanych na każdym rogu wyzwań. Dodatkowo wszechobecne uczucie niepewności i wyczuwalna woń zakazanej zdrady sprawiają, że czytelnik z przyjemnością zagłębia się w tą tajemniczą historię. Jednakże najważniejsze jest pytanie: 

Czy Inga zostanie odnaleziona i znajdzie swoje zagubione szczęście? 

Tego dowiecie się dopiero na końcu, ponieważ książka trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
                                                                                                                 

                                                                                                                                                   Julia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz