tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 17 lutego 2017

„Slow life według ojca Leona”- Leon Knabit - recenzja

Okładka książki Slow life według ojca Leona„Slow life według ojca Leona” to zbiór rozmów ze znanymi ludźmi ze środowiska mediów i nie tylko, zredagowany przez Katarzynę Węglarczyk oraz Przemysława Skrzyńskiego. Są to wywiady o. Leona Knabita z Anną Dymną, Markiem Kamińskim, Joanną Kołaczkowską, Cezarym Nowakiem („Cezikiem”), Marcinem Prokopem i Krzysztofem Skórzyńskim.
          
Ojca Leona wiele osób może kojarzyć z billboardowych plakatów z okazji Światowych Dni Młodzieży. W tym momencie ma on 87 lat i prowadzi spokojne życie jako ojciec bernardyn w klasztorze w Tyńcu. Jest to niesamowity człowiek, który ma ogromną wiedzę o świecie i nie kończące się pokłady humoru i spokoju. Dzięki tej książce możemy bliżej poznać tę niepowtarzalną postać oraz codzienne życie sześciu rozmówców o. Leona, którzy „w tym szalonym świecie nie dali się zwariować”.
          
Z każdą z tych sześciu osób o. Leon porusza inne tematy. Od razu ze wszystkimi łapie świetny kontakt i rozmowa brzmi jakby znali się od zawsze. Czytając, dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o tych ludziach. Przy o. Leonie nie boją się wypowiedzieć swoich najgłębszych przemyśleń i doświadczeń.
          
Wywiady są naprawdę ciekawe. Ojciec Leon rozmawia o najprostszych rzeczach, o zwykłej codzienności, jednak odnajduje się w tym niezwykłą mądrość. Zabawne porównania i odniesienia sprawiają, że czyta się bardzo szybko i łatwo.
           
Czytając tę książkę możemy wiele rzeczy odkryć na nowo. Pokazuje nam ona, że czasem warto odciąć się od pędzącej rzeczywistości i pobyć chwilę blisko natury, przemyśleć co tak naprawdę jest w życiu ważne. Pobyć chwilę „offline”.
          
„Slow life według ojca Leona” to niezmiernie ciekawa i pouczająca lektura dla każdego.
                                                                                     Serdecznie polecam !

                                                                                               Deedlit, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz