tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 16 lutego 2017

''Ulysses Moore - Piraci z Mórz z Wyobraźni'' - Pierdomenico Baccalario - recenzja

Okładka książki Ulysses Moore. Piraci z Mórz WyobraźniPierdomenico Baccalario - włoski pisarz, tworzący literaturę dla dzieci i młodzieży. Ma on w swoim dorobku wiele serii i powieści. W Polsce ukazała się między innymi jego najsłynniejsza, wielotomowa seria książek ''Ulysses Moore''. Autor cały czas zaskakuje swoimi kreatywnymi pomysłami i pisze regularnie raz po raz nowe książki. Ostatnio premierę miał już XV tom serii ''Ulysses Moore'' - ''Piraci z Mórz z Wyobraźni''.

Murray wraz z przyjaciółmi ponownie podejmują się wyprawy na Morza z Wyobraźni. Razem z buntownikami z miasta Kilmore Cove muszą za wszelką cenę powstrzymać Kompanię Indii, na czele której stoi szalony Larry Huxley. Otrzymali oni misję ocalenia świata, ale nie zawsze wszystko idzie po ich myśli. Mają coraz więcej pytań, a tak mało odpowiedzi. Cały czas nie opuszcza ich nadzieja, iż uda im się rozwikłać największą zagadkę, jaką jest postać tajemniczego Ulyssesa Moore'a.

Styl pisania autora jest bardzo lekki i przyjemny, opisy są ciekawe i nie za długie, powieść jest pełna zagadek i akcji, dialogi nie są wymuszone, a małoletni bohaterowie są świetnie wykreowani i czytelnik z łatwością może się z nimi utożsamić. W skrócie - mamy idealną książkę dla dzieci i młodszej młodzieży.

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, jak i jego serią ,,Ulysses Moore''. Swoje doświadczenia z jego twórczością wspominam bardzo przyjemnie i z chęcią powracam do świata, który wykreował. Zawsze byłam pod wrażeniem, z jaką łatwością Pierdomenico Baccalario jest w stanie przykuć uwagę czytelnika i sprawić, że nie jest się w stanie oderwać od jego książki. Mimo iż jest to już XV tom serii, to autor utwierdza nas w tym, że jeszcze nie wyczerpał do końca tematu. Nic nie jest naciągane i przy czytaniu towarzyszą nam ciągle nowe niespodzianki.

Polecam tę książkę szczególnie dzieciom i młodszej młodzieży. Nie zachęcam do zaznajamiania się z nią bez wcześniejszego przeczytania poprzednich części, ale moim zdaniem ten tom, jak i cała seria warte uwagi.


Olivka, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Firmy Księgarskiej Olesiejuk. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz