tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 7 czerwca 2017

"Grzech" - Nina Majewska - Brown - recenzja

Okładka książki GrzechNina Majewska-Brown w swojej najnowszej powieści kryminalnej “Grzech” przenosi nas do społeczności współczesnej polskiej wsi wstrząśniętej morderstwem pewnej starszej kobiety. Równocześnie poznajemy losy Aleksandry, nieświadomej zagrożenia nauczycielki, która postanawia rozwiązać zagadkę sprzed lat.

Starsza wdowa, Teresa, wybiera się na spacer, podczas którego zostaje w bestialski sposób zamordowana. Zdarzenie do poprzedza seria niecodziennych zdarzeń, przyczyna napiętej atmosfery na wsi. Okoliczni mieszkańcy żyją licznymi plotkami na ten temat, co prowadzi do wybuchu swego rodzaju paniki.
Tymczasem porzucona przez męża Aleksandra próbuje ułożyć sobie życie na nowo
i polepszyć stosunki z krnąbrną córką przeżywającą okres buntu. 

Wszystko się zmienia, gdy kobieta przypadkowo trafia na ślad zaginionego, oddanego do adopcji dziecka. Okazuje się, że prowadzi on do tej samej wsi, w której dzieją się owe, niespotykane rzeczy.


Opisy z okładki nie mijają się z prawdą, “Grzech” faktycznie wciąga. I, mimo że nie znajdziemy w nim przerażających scen, za którymi tak bardzo przepadają czytelnicy kryminałów, każdy rozdział pozostawia po sobie apetyt na więcej. Nina Majewska-Brown doskonale ukazuje podłoże psychologiczne owej historii, nie zapominając o nucie dowcipu i ironii. Właśnie dlatego “Grzech” jest bardzo dobrą powieścią dla każdego.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis. 

Zosia, 16 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz