tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 17 sierpnia 2017

,,Kłamca” - Nora Roberts -recenzja

Okładka książki KłamcaNora Roberts to autorka kryminałów i romansów, której nazwisko wielokrotnie znalazło się na liście bestsellerów, gdyż z pod jej ręki wyszło ponad dwieście powieści! Ostatnio w Polsce ukazało się jej najnowsze dzieło pod tytułem ,,Kłamca”.

Jest to niezwykle wciągająca opowieść, przepełniona romantycznymi wątkami i chwilami grozy. Główna bohaterka-Shelby Pomeroy staje się wdową po mężu Richardzie, który zginął tragicznie w tajemniczym wypadku. Od tej chwili kobieta zostaje sama ze swoją małą córeczką Callie. Niestety szybko okazuje się, że jej jak dotąd sądziła bogaty mąż, był nie tylko kłamcą i oszustem, ale również pozostawił jej po sobie długi na kwotę łącznie wynosząca parę milionów dolarów. Załamana Shelby postanawia wrócić do rodziny w Tennessee, aby chociażby na chwilę spróbować zapomnieć o przeszłości i spróbować żyć na nowo. 

Sytuacja kobiety niemal natychmiastowo się poprawia, jest nawet o wiele lepiej niż się spodziewała, gdyż oprócz wsparcia kochającej rodziny, znajduje również swojego wymarzonego mężczyznę w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia - Griffina Lota. Jednakże nie wszyscy w miasteczku są zadowoleni z powodu jej powrotu… Jak się w krótce okazuje, prowadzi to do tego, że wokół Shelby zaczynają ginąć ludzie związani z Richardem, dlatego bohaterka znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. 

Czy sprawy związane z jej przeszłością  się wyjaśnią? 
Czy w końcu będzie mogła poczuć się bezpiecznie i zacząć żyć teraźniejszością?

,,Kłamca” to niesamowita powieść, albowiem w doskonały sposób łączy ze sobą sielankową, rodzinną atmosferę panującą w domu bohaterki wraz z jej dramatycznymi losami. Ponadto w nieoczywisty sposób ukazuje jak bardzo potrafimy być naiwni oraz, że zaufanie w stosunku do drugiej osoby nie zawsze jest kluczem do szczęścia. Dodatkowo książka pochłania czytelników swoją fabułą, w której akcja toczy się niemalże błyskawicznie, przez co każda przeczytana strona wzmaga naszą ciekawość i niezwykle nas intryguje. 

Serdecznie polecam ją każdemu, kto pragnie poznać moc kłamstw i oszustwa.


Julia,16 lat

Książka ukazała się nakłądem Wydawnictwa Edipresse Książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz