tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 12 grudnia 2017

"Spektrum. Leonidy" - Nanna Foss - recenzja

Okładka książki Spektrum. Leonidy,,Leonidy" to początek wspaniałej serii ,,Spektrum'' napisanej przez Nannę Foss, duńską pisarkę.
   
Główną bohaterką jest Emilia. Zwyczajna nastolatka, uczęszczająca do liceum i starająca się pozostać niezauważoną. Ratunkiem od szkolnej rzeczywistości jest dla niej rysowanie. Jednak tego co się stanie z rysunkiem przystojnego chłopaka z jej snu, nikt się nie spodziewał. Następnego dnia przychodzi do szkoły! Nie tylko do tej samej szkoły, ale również tej samej klasy co Emi. 

Przez nietypowe zadanie, bohaterowie udają się do Karla - astrofizyka, od którego starają się dostać informacje do referatów. W jego domu nastolatka znajduje dziwny kompas i cała uwaga skupia się na nim. W pewnym momencie przedmiot wyrzuca z siebie ogromną ilość oślepiającego, białego światła. Od tego momentu życie bohaterów staje na głowie. Każde z nich dostaje zdolność rodem z komiksu. 

Czy to dalej sny i marzenia, czy może już rzeczywistość ?

   
Ta książka dała mi wiele, wiele radości. Bardzo spodobała mi się Emilia jako główna bohaterka oraz wciągająca akcja i zabawne sytuacje między przyjaciółmi. Już nie mogę się doczekać następnej części serii... Zakończenie nie pozostawia innej możliwości, jak tylko konieczność sięgnięcia po kontynuację.:)

Natomiast ,,Leonidy'' polecam wszystkim, którzy lubią klimaty fantastyczne, tajemnice i supermoce. Nie zawiedziecie się.

Ola, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Driada. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz