tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 21 listopada 2011

„"Anielski ogień" – Courtney Allison Moulton – recenzja


Cortney Allison Moulton – urodzona w Teksasie, obecnie mieszka w Michigan. Pracuje jako fotograf, wolny czas poświęca na jazdę konną i udział w pokazach koni. Książka „Anielski ogień” jest jej pierwszą powieścią.


Książka opowiada o dziewczynie imieniem Ellie, której śnią się potworne koszmary. I w dniu jej siedemnastych urodzin, wydaje się, że jej życie rzeczywiście zamienia się w jeden z nich. 
Poznaje Willa, który jest zagadkową osobą, dziewczyna ma wrażenie, że zna go od dawna i łączy ich coś, czego nie umie nazwać.  Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, Ellie w dalszym ciągu myśli, że to jedynie kolejna z jej wizji. Ale to chłopak budzi moc, która w niej drzemie. Wszystkie jej koszmary, jak się okazuje były wspomnieniami, których nie mogła poskładać w całość, a tym bardziej uwierzyć, że coś takiego działo się naprawdę. 
Po pewnym czasie poznaje swoje ‘drugie życie‘, którego się boi, gdyż nie wie ,co może ją czekać. Jedyne oparcie ma w Willu, który jest jej Stróżem. Razem muszą stawić czoła kosiarzom, którzy pożerają ludzkie ciała, a ich dusze wędrują na wieczność do piekła. Dziewczyna odkrywa w sobie ogromną moc, przypomina sobie coraz więcej wydarzeń z jej poprzednich wcieleń.  Archanioł Gabriel – bo nim naprawdę jest Ellie, musi obronić ludzi i nie dopuścić do kolejnej wojny Boga z Lucyferem. Czy jej się to uda? I co jeszcze spotka Ellie i Willa, o tym dowiecie się z tej książki.


Powieść z początku czytania, nie spodobała mi się. Po przeczytaniu kilku rozdziałów i rozwinięciu akcji, stała się bardziej ciekawa.
Mimo, że nie zaliczyłabym jej do moich ulubionych książek, to również warta jest uwagi. Okładka książki według mnie bardzo dobrze odzwierciedla postać Ellie i jej mrocznego świata. 
Uważam, że autorka, tą książką zrobiła dobry pierwszy krok w kierunku podbicia młodzieżowych serc i z ciekawością czekam na Jej następne pozycje.


Zachęcam do przeczytania wszystkich, którzy lubią książki z żywiołową akcją i oczywiście miłośników anielsko - szatańskich wojen.
 DeBestka, 15 lat

Książkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Bukowy Las


1 komentarz: