tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 21 listopada 2011

"Monster High" - Lisi Harrison - recenzja

Lisi Harrison, amerykańska autorka powieści młodzieżowych, w tym znanych "Elita" i "Alfy". Obecnie autorka mieszka w Laguna Beach w stanie Kalifornia i skupia się na pracy nad kolejnymi częściami serii Monster High. 
Pierwsza książka z tej serii trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa" w USA i ukazuje się w dwudziestu pięciu krajach an świecie. W Polsce szczególnie polecana jest przez Ewę Farnę, dlatego z ciekawości po nią sięgnęłam.

Monster High czyli Upiorna szkoła, opowiada o przedziwnych przygodach dwóch nastolatek.
Pierwsza to Melody Carver- astmatyczka ze zoperowanym, przez swojego ojca chirurga plastycznego, nosem. Melody przeprowadza sie z Beverly Hills razem z rodzicami i idealną siostrą Caldace do Salem w Oregonie. Pierwszego dnia Melody spotyka tajemniczego, a zarazem przystojnego Jacksona. Nie wie jeszcze jaką mroczną tajemnice skrywa przed nią Jackson, ale zakochuje się w nim od razu. Za to w szkole zaprzyjaźnia się z Bekką i Haylee i podpisuje z nimi dziwną umowę przyjaźni. Tego dnia zyskuje też swoją pierwszą przeciwniczkę- śliczną Cleo.

Druga dziewczyna, o której opowiada Monster High, to Frankie Stein. Została skonstruowana przez swojego ojca- naukowca. Ma miętową paskudnie pozszywaną skórę, codziennie rano "ładuje sie" prądem przez kołki w szyi, ponadto uwielbia Justina Biebera i piosenki Lady Gagi. Po piętnastu dniach swojego życia idzie do szkoły. Frankie musi się ukrywać przed normalskami. Chodzi w golfach zasłaniających jej całe ciało i niekontrolowanie kopie prądem. Frankie zakochuje się w Brecie, który niestety ma już dziewczynę.

Więcej już nie napiszę, musicie sami przeczytać tę książkę. Jest to wciągająca i zabawna lektura. Gdy zaczniesz ją czytać będziesz ciekawa (lub ciekawy) jak się skończy.

Czy miłość Melody do Jacksona i Frankie do Beretta rozkwitnie mimo przeciwności losu?
Czy Frankie zdobędzie przyjaciół, a przy tym ukryje swoją osobowość?
Czy Melody odkryje sekret skrywany przez Jacksona?

Na te pytania musicie sami znaleźć odpowiedź sięgając po Monster High.
Mnie się bardzo podobała ta książka i chętnie sięgnę po jej drugą cześć. ;]

A TUTAJ znajdziecie śpiewaną reklamę Ewy Farny !

Grazia, 15 latKsiążkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Bukowy Las


2 komentarze:

  1. Podobała mi się, choć oczekiwałam czegoś lepszego, ale druga część podobała mi się o wiele bardziej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i nie zaliza się do jakichś wybitnych powieści, ale czego można się spodziewać po takiej książce? Po prostu jest ona świetnym rozluźnieniem po ciężkim dniu.

    OdpowiedzUsuń