tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 21 listopada 2011

"Anielski tort" - Cathy Cassidy - recenzja

Autorką "Anielskiego Tortu" jest Cathy Cassidy, która napisała też sympatyczną książkę o Daisy Star .

Ta powieść opowiada o nastoletniej dziewczynie Ani. Mieszkała ona w Polsce, ale z powodów finansowych jej rodziców przeprowadza się z rodziną do Liverpool. Z początku nie cierpi tego miejsca i chce wracać do domu w Krakowie. 
Brytyjska szkoła jest całkiem inna niż w Polsce. Ania uważa, że dzieci zachowują się jak dzikie zwierzęta i do tego nie rozumie, co mówią z powodu ich dziwnego akcentu. Po dwóch tygodniach zaczyna się przyzwyczajać do nowej sytuacji i wtedy spotyka Franki i Kurta, którzy stają się jej przyjaciółmi. 

Poznaje też Dana, przystojnego chłopaka z klasy, w szkole sprawia on wrażenie wandala, ale poza nią jest miłym i pomocnym chłopakiem. Ania bardzo go polubiła, nie zważając na  ostrzeżenia Franki, że Dan to nic dobrego, choć nawet on sam tak o sobie mówił. Dan zabiera ją na nocną wycieczkę po Liverpool ze skrzydłami anioła na ramionach, które podobały się Ani. Poznaje też jego rodzinę i dowiaduje się o ich skomplikowanej sytuacji. 
Dziewczyna powoli zmienia zdanie co do tego miejsca i zaczyna jej się  podobać. 

Nadchodzą święta i same złe wieści. Tata Ani stracił pracę i cała rodzina musi wracać do Polski, a do tego Ania i Dan pokłócili się i chłopak znika bez śladu...

Co będzie dalej, czy te nowe przyjaźnie Ani przetrwają?

Książkę czyta się bardzo łatwo, ma duże litery i nie jest gruba. Wartka akcja, żywe dialogi i "prawdziwi" młodzi bohaterowie sprawiają, że powieść nadaje się świetnie dla każdego, nawet dla tych, którzy z czytaniem są trochę na bakier. Ta książka może każdego zamienić w prawdziwego miłośnika książek!
Polecam:)

Carmen, 14 lat

Książkę do recenzji przekazało nam Wydawnictwo Akapit - Press

3 komentarze:

  1. Jak bym musiał się zmierzyć z akcentem mieszkańców Liverpool'u to bym wymiękł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam tą książke jest super

    OdpowiedzUsuń
  3. To moja ulubiona książka!!! <3

    OdpowiedzUsuń