tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

niedziela, 20 listopada 2011

„JUTRO Nie ma już żadnych zasad” - John Marsden - recenzja


Przeczytaj dziś, zanim nadejdzie "JUTRO"

Tak brzmi hasło przedstawiające książkę pt. „JUTRO Nie ma już żadnych zasad” - pierwszy tom z siedmiu części serii napisanej przez Johna Marsdena, obecnie jednego z najbardziej poczytnych australijskich autorów wśród młodzieży.

Siódemka młodych, pełnych życia przyjaciół wyrusza samotnie w góry. Ich celem jest Piekło – wielki wąwóz pełen głazów i zarośli otoczony stromymi, skalnymi urwiskami, miejsce pozornie niedostępne i budzące powszechną grozę. Żaden z bohaterów nie przypuszcza nawet, że takiego określenia będą używać w stosunku do rodzinnej miejscowości. Po beztroskim czasie życia chwilą, na łonie natury, podziwiania przyrody, błahych rozmów i niezaprzątania sobie głowy przyszłością, z dnia na dzień muszą zmienić swój sposób myślenia. Przestawić samych siebie na swoisty „tryb awaryjny”. Muszą ułożyć plan zaciekłej walki o przetrwanie, który nie powiedzie się bez współpracy, opanowania i podejmowania trudnych decyzji.

To porywająca, napisana świetnym językiem historia o tym, jak nietrwałe jest „dziś”, i jak „jutro” może przerosnąć nasze nawet najmniej prawdopodobne wyobrażenia. 

To także opowieść o emocjach, uczuciach i relacjach międzyludzkich, dla których prawdziwą próbą, ale i okazją do lepszego poznania siebie nawzajem, są sytuacje naprawdę trudne.

"Jutro Nie ma już żadnych zasad" to początek bez wątpienia niesamowitej, niebanalnej serii wydanej przez wydawnictwo „Znak”. Obecnie można przeczytać już część trzecią: „JUTRO 3 W objęciach chłodu”. 

Książkę tę polecam każdemu, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży, lecz i dla starszych może być to fantastyczna lektura.

Strona serii Jutro: http://www.seriajutro.pl/

TUTAJ możesz oglądnąć recenzję tej książki, zapraszamy!

PumpkinPie,16     

5 komentarzy:

 1. Nie przeczytałam jeszcze tej książki, chociaż czytałam już chyba tysiące recenzji tej książki, ale zmienię to na gwiazdkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Jutro" to pierwsza część kultowej australijskiej serii Johna Marsdena. W wielu krajach uznawana jest za bestseller. Zasłużyła sobie jednak na taką popularność .Pozwala ona spojrzeć na świat oczami nastolatków, poznać ich problemy i słabości. Czytając, można zaznajomić się z dość ciężkim tematem, jakim jest wojna i spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy. Książkę czyta się zadziwiająco szybko i z dużym zaciekawieniem. Lektura jej to czysta przyjemność i świetny pomysł na umilenie sobie wolnego czasu. Wszystkiemu sprzyja przyjazny styl pisania autora. Już nie mogę się doczekać chwili, gdy sięgnę po kolejną część. Serdecznie polecam ją wszystkim, zarówno młodym, jak i trochę starszym czytelnikom.

  OdpowiedzUsuń