tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 7 listopada 2011

Ruszamy na podbój rynku wydawniczego!

Dnia 3 listopada 2011 udaliśmy się kilkunastoosobową grupą z Klubu Recenzenta wraz z Panią Moniką Róg do Wydawnictwa Otwarte na ul. Kościuszki.

Tam czekała na nas Pani Ania Pamuła, która zajmuje się promocją książek. Rozmawiała z nami o tym, jak one powstają oraz jakie powieści lubimy czytać. Później wspólnie próbowaliśmy stworzyć idealną książkę dla młodzieży. Wyszła z tego dość ciekawa historia, która zawierała w sobie m.in. wątek zbuntowanej dziewczyny, która nieszczęśliwie zakochuje się w aniele.

Potem poznaliśmy inne działy wydawnictwa i każdy z nas otrzymał książkę! Lubimy takie promocje! Wychodząc zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Panią Anią i naszymi książkowymi podarunkami. Umówiliśmy się także na następne spotkanie, na którym opracujemy plan "zarażenia czytaniomanią" innych młodych ludzi.


Ale to jeszcze nie był koniec naszych spotkań z książką, bo prosto z Otwartego udaliśmy się spacerkiem na ul. Krupniczą do księgarni Bona, gdzie czekało nas spotkanie z Panią Marianne Malone. Jest to amerykańska pisarka książek dla młodzieży, w Polsce wydanych przez Wydawnictwo Akapit Press. Dowiedzieliśmy się, skąd wziął się Jej pomysł na "68 pokoi" i jakie ma plany na przyszłość. Dostaliśmy też autografy na książkach dla biblioteki i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.
Był to ciekawy dzień, dowiedzieliśmy się mnóstwo interesujących rzeczy na temat książek, ich redagowania, wydawania i samego tworzenia. Teraz już szykujemy się na wyprawę do drukarni, żeby zobaczyć dalsze losy maszynopisu!

Grazia, 15 lat


1 komentarz:

  1. Zazdroszczę wam tej wycieczki... I tego spotkania ;D Sama nie wiem czego bardziej. U mnie w szkole z czytaniem ciężko a o książki do biblioteki Pani często toczy wojny, które niestety przegrywa :[

    OdpowiedzUsuń