tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 listopada 2011

"Samotni.pl"- Barbara Kosmosowska - recenzja

Barbara Kosmowska to wielokrotnie nagradzana autorka powieści dla młodszych i starszych. Serca czytelników podbiła takimi powieściami, jak „Pozłacana Rybka” czy „Puszka”.
„Samotni.pl” to książka, która ukazała się w Wydawnictwie W.A.B. w marcu 2011 roku, opowiadająca o perypetiach, raczej trudnego życia, dwójki nastolatków.

Joanna to buntująca się nastolatka o charakterystycznych, rudych włosach. Dzieciństwo spędziła
wraz z rodzicami w Syrii. Jednak spotyka ją wiele przykrych wydarzeń losowych, przez które zamieszkała w Polsce z siostrą-nauczycielką w liceum. Jednym z jej skarbów jest pudełko listów napisanych do mamy, których jednak nigdy nie wyśle.
Wiktor jest młodym chłopakiem, chodzącym często w specyficznym swetrze, prezencie od swojej mamy. Mieszka tylko z chorą babcią i musi nieźle kombinować, żeby mieć pieniądze na lekarstwa.
Opuścił się w nauce i zaczął przebywać w nieciekawym towarzystwie, na szczęście na ratunek idzie mu Szymon - fotograf zaprzyjaźniony z rodziną oraz nauczycielka polskiego, a zarazem wychowawczyni.
 

Co lub kto, ich połączy?

Pomimo trudnej tematyki książka napisana jest w wesoły i bardzo przyjemny sposób, charakterystyczny dla autorki. Mimo raczej śladowej ilości tradycyjnie rozumianej akcji można zaczytać się w tej powieści.
Motywy  przyjaźni i miłości przeplatające się z motywami smutku po odejściu najbliższych tworzą niezwykle przejmującą książkę, która  jest wspaniałym przykładem na to, że nie należy się w życiu  poddawać!


Na pewno zachwycą się nią dziewczyny, które oprócz książek o miłości między chłopakiem a dziewczyną lubią czytać o miłości codziennej: do rodziców, dziadków, rodzeństwa, przyjaciół.


TUTAJ znajdziesz zwiastun tej książki na Youtubie!
a TUTAJ przeczytasz wybrany fragment książki.
Ciri, 14 lat


Książkę dostaliśmy do recenzji od Wydawnictwa W.A.B.


1 komentarz:

  1. Czytałam i bardzo mi się podobała! Zgadzam się z recenzją i polecam!!

    OdpowiedzUsuń