tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 18 stycznia 2012

"Ciemna strona księżyca" - Nora Roberts - recenzja


Nora Roberts, to pisarka, która w powieściach doskonale łączy wątki romansowe, sensacyjne i przygodowe. W Polsce ukazały się do tej pory Łzy księżyca, Noc na bagnach Luizjany, Zorza polarna, Gorący lód i Błękitny dym oraz książka, którą właśnie przeczytałam.

Bohaterka "Ciemnej strony księżyca" - Reece Glimore, jako jedyna przeżyła napad na restaurację, w której pracowała jako szefowa kuchni. Lecz po tych zdarzeniach Reece nie może uwolnić się od koszmarów i lęków. Szukając swojego miejsca na ziemi, kobieta jeździ samochodem i pomieszkuje w odwiedzanych przypadkowo miejscowościach.

Miasteczko Angels Falls tak zauroczyło ją swoim przepięknym krajobrazem,  że postanawia tam zamieszkać, wynajmuje pokój w hotelu i znajduje pracę w restauracji u Joanie. Początkowo wszystko jest dobrze, poznaje przystojnego samotnego pisarza Brodego. Niestety sielanka nie trwa długo, pewnego dnia na wycieczce w górach, Reece widzi jak po drugiej stronie rzeki, mężczyzna  zabija kobietę. Zaszokowana kobieta opowiada o wszystkim na policji, lecz nie znajdują  oni żadnych śladów morderstwa ani zwłok .

Czy nasza bohaterka rzeczywiście była świadkiem morderstwa?
A może to podświadomość i problemy psychiczne płatają jej takiego okrutnego figla?
Pytania i wątpliwości zaczynają się mnożyć a wokół Reece zaczynają się dziać coraz bardziej dziwne rzeczy. Zapomnieć o tym wszystkim pomaga jej praca u Joanie oraz gotowanie.
Czy rodzące się uczucia przyjaźni i miłości przetrwają tę ciężką próbę?

„Ciemna strona księżyca” to zarówno thriller, jak i romans. Powieść jest wciągająca i bardzo szybko się ją czyta. Genialnie opowiada o życiu kobiety po tragicznych przejściach. Odskocznią wśród wszystkich kłopotów jest dla Reece  gotowanie. W książce jest wiele przedstawionych wspaniałych potraw, dlatego w czasie czytania wiele razy czułam głód :)

Szczerze polecam
                                                                                                          Grazia, 15 lat


Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Świat Książki za tę super książkę!2 komentarze:

  1. Kiedyś bardzo lubiłam książki Nory Roberts.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na podstawie tej książki nakręcono film "Angels Fall" z Heather Locklear ;)

    OdpowiedzUsuń