tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 17 stycznia 2012

"Wyznania pizzonosza" - Katarzyna Lewcun - recenzja


 „Wyznania pizzonosza” Katarzyny Lewcun to jedna  z książek z serii „Smak Dorosłości” poświęconej młodym, usamodzielniającym się ludziom, która została wydana przez krakowskie Wydawnictwo Skrzat.Ciekawe, jak to jest być pizzonoszem? Kto wie, może kiedyś spróbuję, choć chyba niewiele dziewczyn trudni się profesją dostarczania ludziom do domów okrągłego ciasta drożdżowego, z dużą ilością sera i dodatkami. Takim roznosicielem pizzy jest dwudziestojednoletni główny bohater, a zarazem narrator tej książki. Poznajcie Mateusza – przystojnego, inteligentnego, nieco narcystycznego, imprezowego, szalonego, rzucającego jak z rękawa tekstami piosenek, mieszkańca Krakowa. Wnikamy w jego życie. Ten młody mężczyzna opowiada nam o swoich problemach, przeszłości, przeróżnych sytuacjach. Wspomina również ludzi, których obserwował mimowolnie, stojąc w drzwiach z pudełkiem pizzy. Uwierzcie mi, facet ma naprawdę ciekawe życie, jest o czym opowiadać!

Książkę uważam po prostu za genialną! 

Naprawdę, podczas czytania dawno tak się z niczego nie śmiałam,  jak z tych nieco ponad stu stron „Wyznań pizzonosza”. Ogromny plus daję autorce za umiejętne użycie języka i stylu współczesnej młodzieży.  Myślę, że jest idealna dla wszystkich  młodych, prawie dorosłych, spragnionych życia, szaleństw i przygód ludzi, którzy dodatkowo  nie lubią drętwych i przydługich historii. Co tu dużo mówić, polecam!

PumpkinPie, 16 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Skrzat!
1 komentarz:

  1. "Wyznania..." to mało popularna książka, której nikt prawie nie czytał, a szkoda. Mi się oczywiście podobała (może nie aż tak bardzo, jak tobie) i również momentami śmiałam się :)

    OdpowiedzUsuń