tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 2 stycznia 2012

"Kod Królów" Pierdomenico Baccalario - recenzja


Pierdomenico Baccalario – urodził się w AcquiTerme, w Piemoncie, w 1974 roku. Posiada bibliotekę liczącą ponad 10 000 tomów! Z czasem stał się cenionym autorem powieści dla młodzieży. Jego historie przetłumaczono na dwadzieścia języków.
Książka "Kod Królów" opowiada historię czternastoletniej Beatrycze, która zamieszkała w Turynie ze swym wujkiem. Glauco był właścicielem księgarni antykwarycznej w samym sercu miasta. Wizja spędzenia wakacji z nudnym wujem wśród sterty książek nie była szczytem marzeń dziewczyny. Wszystko zmieniło się jednak gdy pojawia się Zakhar i jego sekretarka Audrey. Beatrycze i Glauco zostają wplątani w poszukiwania dawno zaginionych książek. Sprawa staję się coraz bardziej zawikłana. Po pewnym czasie udaje im się dowiedzieć czego tak naprawdę szuka Zakhar – to Słownik Języka Królów, który był, a właściwie nadal jest najstarszym językiem świata. Pozwala on osobom posługującym się nim na władzę nad słuchaczami. 
Do sprawy dochodzą zabójstwa dwóch bibliofilów oraz Żelazna Maska, która jak się wydawało jest już tylko legendą. 

Czy Beatrycze i jej wujkowi uda się odnaleźć książki i powstrzymać Zakhara od poznania sekretu Języka Królów? 
Kim jest Żelazna Maska oraz jaką rolę odgrywa? 
Jakie zadanie powierzono stowarzyszeniu Srebrnej Szachownicy  i czy ono nadal istnieje?

Książkę czyta się łatwo, jest pisana prostym i zrozumiałym językiem. Z pewnością przypadnie do gustu fanom intrygi i tajemnicy. Jest doskonałym przykładem na to, jak wciągające mogą być powieści Pierdomenico Baccalario, każda z nich zawiera w sobie jakąś tajemnicę. Szczerze zachęcam do przeczytania!
DeBestka, 15 latZa książkę gorąco dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa


2 komentarze:

  1. Z chęcią zamieniłbym się z nią miejscem i spędził wakacje w tej ogromnej bibliotece.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja również, czytałam ta ksiażke, jest wspaniała

    OdpowiedzUsuń