tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 12 stycznia 2012

"O melba!" - Grażyna Bąkiewicz - recenzja

Grażyna Bąkiewicz to autorka powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. "O melba" została uznana Książką Roku 2002, a "Stan podgorączkowy" i  "Będę u Klary" nominowane do nagrody IBBY.

Malina to dorastająca dziewczyna, której matka jest reporterką, a ojciec odszedł, być może z powodu chomika. Z tego powodu muszą się cały czas przeprowadzać. Gdy mają się przeprowadzić do następnego mieszkania, matka Maliny dowiaduje się, że jej siostra-bliźniaczka, Elka umarła, po tym jak wiele lat leżała w śpiączce. Jej stan został wywołany szokiem po  napaści na nią. 

Wtedy to Malina razem ze swoją szaloną matką jadą na wieś do babci, aby zamieszkać tam parę dni. Lecz tym razem Malina  postanawia zostać u babci,  aby jej matka mogła pozałatwiać swoje zaległe sprawy.

Malina u babci spotyka swoich starych przyjaciół, będzie tam chodzić do szkoły. Pewnego dnia w szkole zauważa chłopaka - Olka, który jej się bardzo podoba. Lecz z Olkiem mało osób się przyjaźni, gdyż jest synem miejscowego przedsiębiorcy- Tarwida. A ojciec Olka  rządzi wszystkim  i wszystkimi w tym małym pięknym  miasteczku.

Czy miłość Maliny rozwinie się mimo przeciwności losu? Czy Malina pozna tajemnicę siostry matki? Czy sytuacja w miasteczku ma szansę zmienić się na lepsze?

Tego wszystkiego dowiesz się, czytając tę książkę. Powieść czyta się szybko, z zainteresowaniem śledzimy problemy młodzieży, takie jak nieszczęśliwa miłość czy skrywana tajemnica rodzinna. Gorąco polecam!

Grazia, 15 lat

Gorąco dziękuję Wydawnictwu Literatura za tę książkę!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz