tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 27 lutego 2012

"Czerwień rubinu" - Kerstin Gier - recenzja


Kerstin Gier jest niemiecką pisarką (pisze książki dla kobiet), której wszystkie książki utrzymują się na listach bestsellerów. Sławę zawdzięcza właśnie tej serii, która podbiła świat i sprawiła, że autorka z dnia na dzień stała się znaną i cenioną pisarką.

Gwendolyn ma szesnaście lat, zaufaną przyjaciółkę i lekko dziwną rodzinę (delikatnie mówiąc). Od zawsze żyje w cieniu kuzynki, Charlotty, która obdarzona genem podróży w czasie, jest ulubienicą prawie całej rodziny oraz oczkiem w głowie ciotki Glendy i lady Aristy. Nasza bohaterka mieszka na trzecim piętrze ogromnego domu babci (lady Aristy) wraz z dwójką rodzeństwa i mamą. Jej ojciec zmarł na białaczkę, gdy miała kilka lat. 
Od pewnego czasu cała rodzina wyczekuje objawienia się genu u Charlotty, jednak nic się nie dzieje. Za to Gwendolyn  ma jednoznaczne objawy. Idąc do sklepu po prostu przenosi się w czasie. Nie trwa to długo i szybko wraca. Nie mówi nic rodzinie. Jednak podróże się powtarzają. W końcu dziewczyna mówi o wszystkim mamie i rozpoczyna swoją czasoprzestrzenną przygodę. Wraz z zabójczo przystojnym i bezczelnym chłopakiem musi zdobyć próbki krwi czterech poprzednich podróżników. Zaczynają się kontrolowane podróże w czasie.

Czy dziewczyna odnajdzie Lucy i Paula?
Czy odnajdzie się w przeszłości?

„Czerwień rubinu” to porywająca opowieść o problemach początkującej podróżniczki w czasie, tajemnicach ukrytych na zaginionych kartach historii. Mnóstwo przygód, niebanalna fabuła, łatwy język trafiający do wszystkich, poczucie humoru i wartka akcja - to największe atuty tej książki. Oczywiście jest ich dużo więcej. Polecam ją wszystkim spragnionym książki o  przygodach i tajemnicach, miłościach i rodzinnych zawiściach.
 
Naprawdę świetna lektura!
Annabeth, 13 lat

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont za możliwość przeczytania tej książki!1 komentarz: