tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 27 lutego 2012

"Koleżaneczki" - Ewa Nowak - recenzja

Ewa Nowak jest z wykształcenia pedagogiem terapeutą. Zdobyła nagrodę główną polskiej sekcji IBBY 2009 za "Bardzo białą wronę". Jest autorką kilkudziesięciu powieści dla dzieci i młodzieży.

 "Koleżaneczki" to książka z serii "Księżycowy kamień"
Opowiada o Iwie, która przyjaźni się z Anią i Patrycją, jednak nie jest to łatwe. Ania chce się przyjaźnić z tylko jedną dziewczyną i musi wybrać, z którą. Rozpoczyna się przymusowa rywalizacja, podczas której żadna z koleżanek nie obejmuje na stałe prowadzenia. Wszystko się zmienia, gdy pewnej nocy Iwa staje się ... niewidzialna. Trwa to kilka minut. Od tej pory nie wie, kiedy jej ręce znikną.

Jeśli chcecie się dowiedzieć w jaki sposób Iwa nastraszyła swojego brata i jak zakończyła się rywalizacja, to przeczytajcie tę książkę.

Opowieść naprawdę mi się podobała. Mówi o typowych problemach nastolatek: o fałszywej przyjaźni, o dokuczliwym bracie, a nawet o zakochaniu.
 
Podczas czytania tej historii, która ani przez chwilę nie była dla mnie nudna, można nauczyć się szacunku do drugiej osoby oraz dowiedzieć się, czego nie warto robić w przyjaźni.

 "Koleżaneczki" polecam gorąco dla dziewczyn od 10 lat. Być może odnajdziecie w tej książce fragmenty z Waszego życia...

  Martyna, 12 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Egmont


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz