tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

niedziela, 26 lutego 2012

"Simon Pepperoni. Logowanie do Magicznej Przestrzeni" - Wendell Speer - recenzja


Wszyscy fani Harry'ego Pottera oto Simon Peppercorn! Skory do bójek, niezdyscyplinowany, sprytny dwunastolatek ma szansę zostać Wojownym Czarodziejem. Wszystko zależy od tego czy podoła trudom i niebezpieczeństwom Wyprawy w Magicznej Przestrzeni - miejscu, gdzie wszystkie legendy i mity stają się prawdą. Niestety nic nie jest takie łatwe i proste, jak mogłoby się na początku wydawać.

Simon jest obdarzony Elfią Iskrą - magicznym płomieniem, dzięki któremu można zostać czarodziejem. Wielu oddałoby życie, aby ją zdobyć. Ma na nią ochotę także Battlefang - najgorszy czarownik w Magicznej Przestrzeni. Wysyła po naszego bohatera wilczydło, który niestety gryzie Simona. Młody czarodziej ma tylko trzynaście dni, aby dostać się do Krakowa i dotknąć znajdującej się w mieście czakry - magicznego kamienia zdolnego wyleczyć chłopaka. Jeżeli nie zdąży zamieni się w wilkołaka! 

Wyprawa do Krakowa jest bardzo niebezpieczna. Prawie na każdym kroku Simon napotyka wiele dziwnych stworzeń, np. trolle, wiedźmy, jednorożce. Dodatkowym utrudnieniem jest pościg Battefanga oraz to, że czakry pilnuje... Smok Wawelski.

Czy Simonowi uda się dotknąć czakry i zostać uzdrowionym, czy uda mu się zakończyć Wyprawę i zostać Wojownym Czarodziejem?

Tego możecie się dowiedzieć czytając książkę Wendella Speera „Simon Peppercorn. Logowanie do Magicznej Przestrzeni”.

Dzięki szczegółowym opisom, ciągłym zwrotom akcji i barwnemu językowi, można sobie wszystko świetnie wyobrazić. Książkę czyta się z zapartym tchem i nie można się od niej oderwać także dzięki poczuciu humoru, którym mam wrażenie obdarzony jest Wendell Speer.

Przygody Simona Peppercorna polecam nie tylko wszystkim fanom magii, ale także tym którzy lubią niesamowite przygody i lokalnego smoka w obcej literaturze :)

                                              
                                                        Dydelf, 13 lat

Za możliwość przeczytania tej fantastycznej książki dziękuję
Wydawnictwu Zysk i S-ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz