tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 9 lutego 2012

"Gone: Niepokój" - Michael Grant - recenzja

„Faza pierwsza NIEPOKÓJ” to pierwszy tom cyklu „Gone”. Książka zadebiutowała już w USA i w Anglii. Została napisana przez Michaela Granta- amerykańskiego pisarza, który na swoim koncie ma również serię „ANIMORPHS”. Wszystkie jego utwory są bardzo chętnie czytane przez młodzież i nie tylko. Do napisania tej książki autora zainspirował serial „Lost” oraz książka „Bastion” Stephana Kinga, który teraz rekomenduje cykl.

Życie w małym Perdido Beach w Kalifornii toczy się jak co dnia. Dzieci idą do szkoły, dorośli do pracy. Aż to pewnego momentu… Sam jest właśnie na lekcji historii, gdy nauczyciel znika. „Bez żadnego „puff”. Bez rozbłysku. Bez wybuchu.” Po prostu znika. Początkowo sytuacja wydaje się bawić uczniów, ale gdy przekonują się że zniknęli nie tylko nauczyciele, ale również rodzice i wszyscy inni powyżej piętnastego roku życia, nie jest im już tak wesoło. Nastolatkowie odkrywają, że znaleźli się zamknięci pod ogromną kopułą, która oddziela ich od świata. 

Wiele wątków powoduje, że czytelnik nie może się nudzić. Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie: wartka akcja, ciekawe postacie, wątek miłosny i wiele, wiele innych. Młodzi bohaterowie „Gone” uczą się współpracować i wspólnie reagować w sytuacjach zagrożenia. 

Jest to jedna z lepszych książek, jakie czytałam w ostatnim czasie. Z pewnością mogę ją polecić wszystkim osobom lubiącym fantastykę, ale z pewnością innym też przypadnie do gustu. Czytając „Gone” nie można się od niego oderwać! Może świadczyć o tym fakt, że książkę przeczytałam w niecałe dwa dni.  Z pewnością sięgnę po kolejny tom. Zdecydowanie polecam!

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści. 

Asia, 15 lat

Za tę wspaniałą książkę dziękuję Wydawnictwu JAGUAR!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz